Ať už jste HODLeři, kteří přežili několik medvědích trhů, nebo nováčci, kteří právě nakoupili první satoshi, potřebujete bezpečné místo, kam můžete ukládat své kryptoměny. Udělali jste si průzkum a přišli jste na to, že uchovávat svůj majetek ve směnárně nebo na zastaralé papírové peněžence, není zrovna ten nejlepší nápad. Kryptoměny jsou nositelem hodnoty, proto pokud nějaké vlastníte, měli byste je náležitě ochraňovat ty.  To, co k tomu potřebujete, je hardwarová peněženka. Která z nich je však ta nejlepší?

Vybrat správnou hardwarovou peněženku není snadný úkol

Nabídka hardwarových peněženek neustále roste. Pravidelně se objevují nová zařízení. Když přijde na to, vybrat si tu nejlepší, je vhodné zohlednit několik faktorů.

Tři nejdůležitější věci, které by vaše hardwarová peněženka měla splňovat, jsou bezpečnost, podpora vašich oblíbených kryptoměn a snadnost používání. Některé peněženky na trhu jsou jak bezpečné, tak odolné, často však nemají přívětivé uživatelské rozhraní a mají limitované funkce. Na druhé straně máme intuitivní, snadno použitelné peněženky, které však nemají pokrytá bezpečnostní rizika.

Po krátkém prozkoumání všech dostupných možností na trhu můžete zjistit, že je zde pouze pár hardwarových peněženek, které nenavyšují uživatelskou přívětivost na úkor bezpečnosti, nebo naopak.

Trezor: zakladatel průmyslu s hardwarovými peněženkami

„My v Trezoru tvrdě pracujeme na tom, abychom vytvořili dokonalou rovnováhu mezi bezpečností a použitelností peněženky, což jsou vlastnosti, které si často protiřečí.

Čím více bezpečnostních prvků přidáte, tím komplikovanější je používání finálního produktu. Stejně to platí i naopak. Coby leadeři na trhu hardwarových peněženek a coby pionýři, kteří vždy vytváří nové standardy, s více než pětiletou zkušeností ve výrobě hardwarových peněženek… sebevědomě prohlašujeme, že je naše nová vlajková loď Trezor Model T, nejlepší volbou pro všechny, nehledě na jejich zkušenosti – od zkušených bitcoinerů, po krypto nováčky. Chcete důkaz?“

blank

Zde je 10 hlavních důvodů, proč je Model T nejlepší hardwarová peněženka na současném trhu

1. Nejvyšší bezpečností standardy

Peněženka Trezor Model T je ochraňována několika vrstvami bezpečnosti. Patří mezi ně náhodně generované seedy, uživatelem vytvořený PIN a přístupové fráze. Tyto tři bezpečnostní vrstvy dělají z Modelu T „vzduchotěsné zařízení“.

2. Přívětivé uživatelské rozhraní

Buďme upřímní, Bitcoin je komplikovaný sám o sobě. Proto se Trezor soustředí na to, aby byla vaše zkušenost s Bitcoinem a Trezorem velice plynulá a přímočará. Používat Model T je tak snadné, jako používat smartphone. Je ovládán pomocí „Trusted Displeje“ v kombinaci s dotykovou obrazovkou. Jeho používání se pro vás rychle stane snadnou záležitostí. Používat ho zvládne každý.

3. Open-source architektura

Vše, co utváří Model T – od hardwaru po software, je open-source. To znamená, že si práci a vývoj Trezoru můžete ověřit na GitHubu, uzpůsobit ji podle svých potřeb, nebo spolupracovat na budoucím vývoji. Trezor poskytuje absolutní decentralizaci a kontrolu nad vaším majetkem.

4. Ověřená značka

Vaše pozitivní uživatelská zkušenost je pro Trezor nejlepší podporou. Trezor je milován experty a statisíci dalších uživatelů.

5. Inovativní společnost

Komu jinému, než tvůrcům trhu s hardwarovými peněženkami, byste měli věřit v inovacích? Trezor má týmy určené na vývoj, design a kryptografii. Ty neustále vyhledávají progresivní způsoby, jak vylepšit vaši uživatelskou zkušenost.

6. Kompatibilní integrace

Vzhledem k open-source prostředí a jednoduché přizpůsobitelnosti kódu je Model T ideálním nástrojem, který lze využívat s jinými aplikacemi. Nezávislí vývojáři mohou integrovat Trezor do jejich vlastních řešení.

7. Komunitně-soustředěný vývoj

Open-sourcová povaha projektů Trezoru umožňuje komukoliv z komunity, aby se podílel na jeho vývoji. Trezor se soustředí na rozvoj bitcoinového ekosystému a na vzdělávání veřejnosti, která se o Bitcoin zajímá. Trezor Wiki a Trezor Blog jsou plny vzdělávacích materiálů, ze kterých se můžete učit.

8. Široká škála podporovaných kryptoměn

Trezor podporuje více než 1000 kryptoměn, včetně Bitcoinu, Monera, Litecoinu a Ripple. Každý může najít tu správnou měnu pro sebe.

9. Podpora zdarma 7 dní v týdnu

Tým zákaznické podpory Trezoru je proslulý tím, že je jeden z nejlepších v oboru. Se zákaznickou spokojeností 91%, podporou dostupnou 7 dní v týdnu, a velice zkušenými poradci, jsou zde pro vás, aby vám pomohli.

10. Další vlastnosti

Peněženka Trezor Model T přichází s mnoha dalšími užitečnými vlastnostmi, jako je Směnárna v peněžence, Password Manager, Možnosti dvoufázového ověření, a dokonce i přímá možnost koupě kryptoměn pomocí fiatu. Můžete nakoupit a směňovat kryptoměny, spravovat digitální identity a uchovat své heslo dostupné a přitom bezpečně uložené – vše v rozhraní Modelu T.

Tip: CoinMate burza pro jednoduchý nákup Bitcoinu

Více než hardwarová peněženka

Peněženka Trezor Model T není jen hardwarovou peněženkou. Hardwarové peněženky jsou nudné, pohozené v šuplících, pokryté prachem, sloužící pouze jedinému účelu. Model T je hardwarovou peněženkou, nástrojem digitální identity, bezpečností token a mnohem více.

Tip: Nejzajímavější aplikace a projekty DeFi – decentralizovaných financí. 

Zdroj: trezor.io

Josef Laštovička

Autor Josef Laštovička

Několik let tvořím a překládám články z oblasti zdravého životního stylu, ze světa investic a kryptoměn. Rád si otevírám mysl a obzory díky cestování a sebevzdělání.