Skip to main content

CoinMate burza a zároveň nejznámější Česká směnárna začala svoji činnost už v roce 2014. Za tu dobu nabrala celý tým expertů a je velmi dobře známá po celé Evropě. Sídlo firmy je sice v Londýně, ale založili ji dva češi z Pardubic, kteří se dostali k Bitcoinu mezi prvními u nás. S Danielem Hruškou jsem měl možnost se potkat osobně na jedné naší sportovní akci a trochu jsem nahlédl do zákulisí.

Moje zkušenost s CoinMate burzou

I když jsem fanoušek decentralizovaných burz a směnáren. Zejména  Uniswap, Sushiswap, nebo Kyberswap. Převod v rámci jedné adresy je o dost rychlejší, anonymnější a bezpečnější. Zkusil jsem si řady metod jak nakupovat a prodávat krypto, ale co si budeme povídat. Pokud nechceš nakoupit za hotovost (info osobně), ale vyřešit nákup rychle a levně z CZK účtu, je CoinMate burza super volba. Určitě to zvládne i začátečník uživatel. Navíc vše v Češtině.

Proč CoinMate burza v pár bodech?

  • Spolehlivý a rychlý nákup kryptoměn v CZK
  • Nízké poplatky ve srovnání s konkurencí
  • Jednoduchá platforma vhodná i pro začátečníky
  • Zobchodováno přes 1 miliardu euro
  • Nový design, přátelské prostředí a support

Jednoduché držení kryptoměn

Pokud ještě nemáš peněženku, kde budeš kryptoměny držet. Existuje řada možností, od papírových i software peněženek. Můj tip je pořídit si hardware peněženku, která je velikosti jako flashka a budeš mít takovou banku v kapse. Nejznámější peněženka je Český Trezorpoužívám Trezor T, který podporuje většinu hlavních kryptoměn a je v něm i slot na SD kartu. Tím myslím, že fyzicky nejsou coiny uvnitř peněženky, tam jsou jen private keys (soukromé klíče). Proto je potřeba private keys dobře chránit, ale to je téma na celý článek. Ti pokročilejší z vás si rozhodně nastavte Passphrase pro vyšší bezpečnost.

Osobně nedržím coiny (private keys) na Coinmate burze, ani žádné jiné. Přeposílám si coiny rovnou do Trezoru, kde je mám daleko více zabezpečený. 

Registrace a první nákup

Stačí se zaregistrovat (Sign up). Poté jednoduše převeď na svůj registrovaný účet peníze a proveď první nákup. Pak můžeš obchodovat, nebo hodlovat. Někteří očekávají další růst po dalším halvingu Bitcoinu, kdy dojde ke snížení blokové odměny těžařům z 6,25 BTC na půlku. To už je téma na další článek. Jen co se týče mé strategie, tak hodluji.

Vklady a výběry na CoinMate burze

Platforma poskytuje několik způsobů pro vklady a výběry. Za mě ideální možnost je bankovním převodem peněz na CoinMate účet. Poplatek za převod je zdarma a výběr na účet je 25 kč. Pokud chceš nabít účet přes platební kartu Visa, Mastercard je poplatek od 1,9% do 2,9%. Za to budeš mít převod hned a nemusíš čekat třeba 1-2 dny na převod.

Za vklady v korunách není účtován poplatek. Což je super, kolik pošleš, tolik přijde. Zde uvádím screenshot z jejich webu s detailními poplatky. Zároveň vidíš, že podporují šest měn. (LTC, BTC, ETH) které si můžete také poslat na svoji vygenerovanou peněženku. Jaký si vybereš?

blank

Co poplatky na CoinMate burze?

Jak můžeš vidět z přiloženého obrázku poplatky u CoinMate jsou opravdu nízké. Což se vyplatí u větších objemů nákupů.

blank

Verifikace účtu CoinMate

Jediná věc, která zabere pár minut je registrace. A verifikace pokud chceš směnit vyšší částky.

Verifikovat účet CoinMate si musíš přes externí službu IDnow. Jde o bezpečnou a ověřenou službu. Každému je na začátku přidělen verifikační kód, který do zařízení zadáš. Buď si stáhneš mobilní aplikaci IDnow, nebo vše uděláš z laptopu a zapnuté webové kamery.

Až se ti podaří spojit s anglicky mluvícím operátorem požádá tě, ať do kamery ukážeš pas či občanský průkaz, aby si prokázal tvoji totožnost. Je to drobná otrava, ale jde samozřejmě o zákony, aby se tam nepraly špinavé peníze.

Při registraci přes tento odkaz dostaneš 500 Kč jako bonus.

Platforma CoinMate.io a novinky!

CoinMate burza je zároveň kryptoměnová směnárna. Změnili nový design a přidali nové funkce. Třeba použití 2FA autorizace nejen pro přihlašování, ale také výběry FIAT měn a kryptoměn. Další vylepšení je zavedení příkazu POST_ONLY. Ten zajišťuje, aby byla tvoje limitní objednávka vyplněna ve výhodném režimu s nižším fee.

Do CoinMate burzy se dostaneš buď přes tlačítko Obchodovat. Kde si nastavíš limit či market objednávku pro nákup a prodej aktiv. Možná to víš, ale u CoinMate nejde obchodovat na finanční páku. Každopádně pro začátečníky bude jednodušší využít tlačítko BUY/SELL. Pokud chceš nějaké kryptoměny nakoupit, zvol tlačítko rychlý nákup a pokud prodat tak rychlý prodej. Osobně využívám oboje. Snažím se i pravidelně dokupovat. Stačí BTC a ETH. 

blank

A to je celé! CoinMate burza čeká!

Nyní máš účet a hurá do práce. Pokud by ti něco nešlo, neboj se odkázat na jejich support. V případně zájmu o hotovostní nákup/prodej mi napiš na Telegram. Pokud tě zajímá dění a novinky kolem kryptoměn, tak stačí sledovat Twitter. Sám tam sleduji hlavně světovou kryptokomunitu. Více tipů a hacků jsme uvedli v článku jak na kryptoměny.
Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat byznys eventy po světě. Baví mě vanlife, jachting, coliving a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.