Skip to main content

Aplikace nám v online světě řeší spoustu problémů. Ať už jsi digitální nomád, cestovatel nebo si prostě jen chceš zjednodušit život – podívej se na tyto užitečné aplikace, určitě najdeš hned několik, které se ti bude hodit.

Slack

Je hodně způsobů jak zůstat se svými kamarády, kolegy nebo rodinou v kontaktu. Někomu vyhovují klasické SMS, někdo používá primárně Facebook messenger nebo WhatsApp. Ale jsou tady i takový, kteří jdou s dobou tak, jako my. Slack je velmi jednoduchý a přehledný komunikační nástroj, který je dostupný nejen na iOS, ale také OS X platformě. Ideálně se hodí na komunikaci do firem a týmů, které spolupracují na nějakém projektu.

Výhodou Slacku je nejen jeho jednoduché a přehledné prostředí, ale také to, že je v základu zdarma. V aplikaci si můžeš vytvořit několik soukromých nebo sdílených chatovacích místností, třeba podle jednotlivých projektů.

Pokud pracuješ s lidmi, kteří jsou rozlétání různě po světě, tak je pro tebe Slack přímo dělaný (opravdu). Můžeš s ním také propojit různé cloudové služby, bez kterých se třeba neobejdeš, od Google Disku až po Dropbox. Díky tomu můžeš svým pracovníkům sdílet různé dokumenty.blank

Toggl

Toggl je dobrý nástroj pro sledování času stráveného u počítače. I když nefakturuješ podle hodin odvedené práce, je fajn dobře vědět, kolik ti co zabere. Včetně rolování sociálních sítí nebo přehrabávání se v mailech. Analýzou času tráveného u počítače můžeš zjistit, jakou část pracovní doby prokrastinuješ. Nebo ti dokáže pomoci vyčíslit cenu daného projektu, na kterém makáš.

blank

Todoist

My si teda s kouskem papíru a tužkou určitě nevystačíme, a proto používáme Todoist. V aplikaci si můžeš vytvořit různé záložky, kterým přikážeš určité úkoly nebo poznámky. Taky umožňuje stanovovat si úkoly k přesnému datu či hodině. Můžeš tak mít přehled ve všech svých úkolech, projektech, schůzkách atd. Nejkrásnější pocit budeš pak mít z odškrtávání hotových úkolů. 

blank

Dayone

Day One je jeden z nejoblíbenějších deníků na platformě iOS i OS X. Je to deník. Stejně jako by sis zapisoval do deníku papírového, zde si vše zapíšeš digitálně. Přístup do aplikace si můžeš zablokovat heslem. Text v deníku dokonce můžeš formátovat, popřípadě ho i veřejně publikovat.

Záznamům jde přiřadit aktuální poloha, počet ušlých kroků v daném dni, počasí, hudba, fotografie, štítky a další – většinu z toho automaticky, což vám papír neumožní. Hlavní výhodami elektronického deníku je hlavně, že ho máš pořád u sebe (teda pokud u sebe máš zrovna třeba mobil) a ve vyhledávání. 

blank

Pocket

Do Pocket aplikace si můžeš pomocí rozšíření v prohlížeči ukládat články do offline režimu. Články, které tě zaujmou, si tak uložíš a můžeš je přečíst později. Aplikace navíc odstraní všechny zbytečnosti z webu. Zbyde ti jen čistý text a potřebné obrázky. Články si můžeš různě třídit nebo archivovat. 

blank

 

Trail Wallet

Chceš si zaznamenávat, za co všechno a kolik kde utratíš? A ideálně u toho neřešit přepočet měn? Trail Wallet je skvělé řešení. Aplikace výdaje přehledně řadí podle kategorií a s přepočtem měn si hravě poradí. 

blank

Revolut

Výběr a platby v zahraničí můžou být celkem drahá záležitost. Nebo máš i obavy kvůli bezpečnosti? Aplikace a karta Revolut řeší oba problémy. Během minuty si založíš v mobilní aplikaci Revolut vlastní účet, můžeš na něm držet peníze ve 26 měnách (i kryptoměnách) a směňovat je za reálný, tedy ten nejvýhodnější směnný kurz. Prostřednictvím aplikace můžeš dále provádět bezplatné mezinárodní transakce anebo platit či vybírat z bankomatů bezkontaktní kartou MasterCard ve 130 měnách po celém světě. O dalších výhodách a fungování se dočteš v článku.

Karta stojí 6 eur včetně doručení přes FEDx, my tady pro tebe ale máme odkaz, přes který si můžeš nechat kratu poslat zdarma. Kartu si objednej, zaplať a poté se ti přičtou peníze zpět na účet. Ovšem jen v případě, pokud aplikaci nemáš již staženou.

 

Buffer, Hootsuite

Teď něco k sociálním sítím. Pokud pracuješ v jiné časové zóně než většina tvého digitálního obecenstva, určitě se ti budou hodit aplikace pro plánování příspěvků na sociální sítě, které je zveřejní ve správnou dobu a ne, když všichni spí.

Na FB stránce nastavíš načasování přímo na Facebooku, u osobních profilů to ale bez externích služeb nejde. Existuje i více podobných aplikací, z nichž každá však nemusí podporovat zrovna tu sociální síť, kterou používáš. Buffer například nepodporuje Instagram.

Aplikace Buffer

Kill News Feed

Znáš to, jdeš na Facebook vyřídit jen jednu krátkou záležitost a po půl hodině rolování ti doje, že vůbec nevíš, co děláš. Tato aplikace ti umožní si jednoduše newsfeed schovat. Spustíš ji skoro ve všech prohlížečích a vypneš i zapneš akorát tak snadno, aby to nebylo snadné až příliš.

Zde je odkaz na doplněk do Chrome: http://bit.ly/killnewsfeed

blank

Rescue Time

Aplikace, která si pomůže s případnou prokrastinací a větší koncentrací na práci. Nebo si díky ní alespoň zpětně uvědomíš, nad čím na počítači plýtváš svůj drahocený čas. Každý týden ti dojde do mailu přehledný graf, co jsi na počítači dělal. Můžeš si taky nastavovat cíle a sledovat svou produktivitu.

V prémiové verzi si můžeš zablokovat stránky, na které úmyslně nechceš chodit (například třeba ten Facebook) po dobu, kdy se potřebuješ soustředit na práci. Můžeš si také nastavit notifikace, které ti dají vědět, že se něčím zabýváš příliš dlouho. A nebo takové, které tě pochválí za produktivní den.blank

MAPS.ME

Potřebuješ se nutně někam dostat a zrovna jako naschvál nechytáš nikde wifi nebo ti nejdou mobilní data? Stáhni si nějakou aplikaci offline map. Je jich hodně, my často využíváme právě maps.me. Další často využívané jsou i Google Maps, kde si taky můžeš nějakou oblast uložit do offline režimu.

blank

Brave

Brave je výkonný webový prohlížeč s milionem uživatelů, který chrání jejich soukromí a blokuje nevyžádané reklamy. Je k dispozici pro Android, iOS, Windows, MacOS a Linux. Brave integruje BAT, ale není s ním totožný. Co je BAT (Basic Attention Token) zjistíš zde.

 

Canva

Canva je skvělý online aplikace pro všechny tvůrce jakékoli webové grafiky. Je zdarma (kromě prémiových prvků, bez kterých se ale obejdeš). Pokud umíš s malováním, umíš i s Canvou. Ano, tak jednoduché to je. A tvoje návrhy budou vypadat jako od profesionála. Na výběr máš předdefinované pozadí, různé texty a další prvky. blank

Unsplash

Fotografování není tvoje parketa? Tvoje fotky nestojí za nic? A nechceš platit za profi fotky? Unsplash nabízí krásné profesionální fotografie v plném rozlišení k libovolnému nekomerčnímu i komerčnímu použití. A taky zdarma. Můžeš z něj libovolně čerpat do svých příspěvků, které rázem budou vypadat mnohem víc profesionálněji.  blank

Zdroje: travelbible.cz, appliste.cz

Kateřina Hlůšková

Studovala jsem ekonomiku a daně na VUT. Kromě cestování, osobního rozvoje a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a účetnictví pro firmy na dálku. Můj web Virtualniucetni.com.