was successfully added to your cart.
Digitální nomádstvíOnline podnikáníSdílená ekonomika

Fintech startup Revolut boří v Česku hranice, akceptuje i platby v kryptoměnách

Od Prosinec 28, 2017 No Comments


Revolut je jedna z nejrychleji rostoucích fintech společností na světě. Od svého spuštění v létě 2015 už zpracoval transakce za více než šest miliard dolarů. Své služby poskytuje i v České republice, a to s příslibem boje proti bankovním poplatkům. Do konce roku tu chtěli získat 10 tisíc nových uživatelů a to se jim podařilo skvěle.

Čeští zákazníci si nyní mohou během minuty založit v mobilní aplikaci Revolut vlastní účet, držet na něm peníze ve 26 měnách a směňovat je za reálný, tedy ten nejvýhodnější směnný kurz. Prostřednictvím aplikace mohou dále provádět bezplatné mezinárodní transakce anebo platit či vybírat z bankomatů bezkontaktní kartou MasterCard ve 130 měnách po celém světě.

Celkově se podařilo Revolutu překonat hranici 1 milionu aktivních uživatelů ve 42 evropských zemích. Revolut získal celkem 90 milionů dolarů od nejvýznamnějších investorů včetně Index Ventures a Ribbit Capital. Jako další klíčový trh pro svou expanzi si vybral Českou republiku.

Platby v kryptoměnách? Budoucnost nebo realita?

Začátkem prosince tento rychle rostoucí londýnský start-up spustil nákup, držení a směnu kryptoměn Bitcoin, Litecoin a Ethereum. Tím, se dostává do povědomí ještě více uživatelům. Brzy spustí i integrovanou investiční platformu k investování drobných či přebytečných částek do akcií a dluhopisů, dále cestovní pojištění na pár kliknutí anebo možnost využívání VIP salónků na letištích.

Moje zkušenost s Revolut appkou?

Je senzační! Do aplikace se přihlašuji otiskem prstu, oskenoval jsem si karty, přes které účet nabíjím a fyzickou objednal kartu Mastercard, která mi přišla za dva dny v super balení. Využívám ji už asi rok, hlavně v zahraničí. V létě jsem cestoval na motorce po Evropě a nikde jsem neměl problém. V Řecku jsem stál před bankomatem, ihned jsem nabil kartu a vybíral bez poplatku.

V appce si můžeš automaticky třídit své výdaje dle jednotlivých kategorií anebo si nastavit týdenní rozpočet. Nemusíš nikam volat, ani u zabezpečení. Změnit pin, nebo zmrazit platební kartu uděláš na dva kliky.

Komukoliv jsem Revolut ukázal si aplikaci ihned stáhnul, vedení je zdarma, ale já po zkušenosti přešel hned na Premium verzi, objednal si vlastní růžový design karty a nyní čerpám jen výhody.  Mám větší limity pro výběry z bankomatů zdarma a právě i možnost platby přes kryptoměny, které jsem hned otestoval. Zatím aplikace neslouží jako peněženka, ale věřím, že je to otázka času.

Jak dostat 6 EURO zdarma?

Moje nadšení mi nedalo a napsal jsem vedení, aby mi poskytli odkaz, přes který by si moje kamarádi mohli nechat kartu poslat zdarma. Jelikož karta stojí 6 eur vč. doručení přes FEDx, tak jsem vyjednal odkaz, přes který když si kartu objednáte vám poté přičtou peníze na účet. Ovšem jen v případě, pokud aplikaci nemáte již staženou. Pak můžeš zkusit poslat známému třeba 1 EURO. Jednoduše vybereš ze seznamu kontaktů, vložíš částku a ihned pošleš.

Odkaz pro stáhnutí aplikace! Můžete ho sdílet s kýmkoliv, komu chcete udělat radost a ušetřit mu 300 Kč. Nebo mu pošlete rovnou odkaz na článek.

Já z toho nic nemám, jen super pocit, že si můžeme navázem posílat peníze ihned a bez poplatků po celém světě, a to jak FIAT, tak krypto. Myslím, že je to revoluční krok k tomu, abychom příští rok platili už jen mobilem. 🙂

 

Díky moc za feedback, referenci nebo tvůj názor

Tomáš Zdražil

Autor Tomáš Zdražil

Jsem zakladatel Investree, organizuji konference jako Cashflow summit a rád nomádím po coworkingových centrech. Pohltilo mě cestování na motorce, kryptoměny, sdílená ekonomika a neziskové projekty.