Skip to main content

Digitální banka Revolut je jedna z nejrychleji rostoucích fintech společností na světě. Od svého spuštění v létě 2015 činí její tržní kapitalizace je kolem 33 miliard dolarů, což ji podle Forbes staví na první místa mezi evropskými mobilním bankami. Článek jsem aktualizoval pro 2022.

Světová digitální banka Revolut má přes 16 milionů uživatelů a u nás to bude jistě několik stovek tisíc lidí. S Revolutem můžeš platit přes Apple Pay, měnit valuty za nejvýhodnější směnný kurz, kupovat základní kryptoměny, získat zdravotní pojištění, nebo VIP salónky na letištích. Co víc si přát, než mít kartu za 2 dny zdarma doma zdarma.

Nakupuj akcie Apple, nebo Facebooku přímo v aplikaci Revolut

Možná víš, že digitální banka Revolut ti zajistí obchodování na burze skrz deriváty. Nakupovat lze akcie již od 1 dolaru a části akcií, nikoli celé. Na vyzkoušení fajn, ale nedoporučuji dlouhodobě a všem, kteří myslí investování vážně. Nejdůležitější je mít na vědomí, že konečným držitelem akcií je stále společnost Revolut. Akcie nedržíte vy jako subjekt. Doporučuji investovat do akcií skutečných, ne pouze do CFD.

Tarif Metal pro náročné uživatele

Tarif Metal karty stojí 300 Kč měsíčně. Nejprve ti přijde krásná kovová kartička vážící 18g. Mezi hlavní výhody patří 1% cashback z každé platby. Máš trojnásobný výběr z bankomatů zdarma, to je ekvivalent 23 tisíc korun měsíčně. Mezi další výhody je exlusivní 24/7 servis a přístup do více než tisíce salónků na letištích po celé světě.

digitální banka revolut

Digitální banka Revolut a moje zkušenost s appkou

Je senzační! Za pět let používání ani jeden problém! Do aplikace se přihlašuji na iPhonu přes FaceID. Karty mám nahrané do Apple pay, že je s sebou ani nenosím. Od června 2020 používám Metal kartu, která mi přijde vždy za dva dny v super balení. S Revolut jsem platil jak po Evropě, v Africe, Asii i v Americe a jednou když mi bankomat nedal hotovost a peníze se mi ztrhly, tak přes krátký formulář jsem dostal peníze zpátky.

Aplikace má hodnocení v Apple storu skóre 4,8 od 31 tisíc uživatelů. To o něčem vypovídá. V appce si můžeš automaticky třídit své výdaje dle jednotlivých kategorií anebo si nastavit týdenní rozpočet. Nemusíš nikam volat, ani u zabezpečení. Změnit pin, nebo zmrazit platební kartu uděláš na dva kliky.

Jak získat KARTU ZDARMA?

Moje nadšení mi nedalo a v roce 2019 jsem napsal vedení, aby mi dali 300 karet pro účastníky konference Cashflow summer. Kde jsem se osobně poznal s Davidem Pavliskou, bývalým country manažerem Revolut pro Česku. Od té doby ji doporučil přes odkaz stovkám dalších lidí. Pokud nemáš účet, tak přes tento odkaz si stáhneš aplikaci, objednáš kartu zdarma.

Doručení probíhá přes FEDx a do 3 dnů máš kartu doma. Pošli přátelům rovnou odkaz na článek. Je to malý revoluční krok k tomu, abychom si všichni posílali peníze ihned, bez poplatků a bez potřeby znát někoho číslo bankovního účtu. Stačí znám buď mobilní číslo, username, nebo poslat jednoduše odkaz k platbě.

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat seberozvojové akce a byznys kempy Cashflow summer. Baví mě vanlife, jachting, colivingy a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.