Skip to main content

Zaujalo vás téma AMD, Kaspersky a virtuální měny? Pro začátek by se hodilo vysvětlit co to vlastně EEA je. Enterprise Ethereum Alliance je světová skupina korporací, univerzit, bank, a začínajících podniků využívajících blockchainovou technologií Etherea. Skupina nedávno oficiálně potvrdila přijetí více než 80 nových členů.

AMD, Kaspersky a virtuální měny

Mezi nové členy patří také americká hardwarová společnost AMD, jejichž grafické karty jsou velice žádané a stali se vzácnou komoditou při miningovém rozkvětu. Společnost zatím neučinila žádné prohlášení o svém vstupu do aliance. Tato událost ale signalizuje, že se alespoň částěčně zabývají touto oblastí a to poté, co se zvýšili jejich tržby a cena akcií, díky těžbě etherea.

AMD, Kaspersky a virtuální měny

Dalšími do party jsou například mezinárodní společnost zabývající se vývojem ochranného softwaru proti virům, nebo farmacetický gigant. Určitě každý zná Kaspersky Lab nebo Pfizer. Očekávání těchto společností od členství v blockchainovém sektoru není taktéž známé, ale tato technologie je natolik různorodá, že nějaký potenciál vizionáři jmenovaných společností určitě vidí.

A co teprve největší kanadská banka? Royal of Canada, stejně jako gibraltarská vláda, nebo SK Telecom. Například poslední zmiňovaný je největší poskytovatelem internetu v Jížní Koreji. Zaujal jsem tě dostatečně?

 

Kompletní seznam členů z AMD, Kaspersky a virtuální měny

Jaký je potenciál této světové spolupráce?

Tohle je bez debat největší světová spolupráce v historii, mezi tolika rozmanitými odvětvími. Čeho se ale snaží dosáhnout? Důvodů může být celá řada. Jeden z těch pravděpodobnějších je, že aktuálně probíhá počáteční fáze masové adopce blockchainové technologie. Posilnit, vylepšit a připravit si výhodnější pozici nad konkurencí, a to s patřičným know-how.  Je zřejmé, že nakonec bude potřeba využívat primárně veřejný blockchain, ale jelikož je všechno nové, lépe se zvyká na privátní verzi na Ethereu.

Privátní a veřejný blockchain

Privátní verzi lze srovnat s takovým intranetem. Síť za firewallem, kde mají přístup pouze interní, autorizovaní uživatelé. Narozdíl od internetu, kde se může připojit každý.

V momentě, kdy Ethereum dosáhne svého potenciálu a privátní verze budou dostatečně optimalizované, může dojít k přesunu na veřejný blockchchain. Odhady směřují k roku 2020. Potenciál, technologická síla a zkušenosti této aliance může napovědět očekávání jednotlivých členů, že se tu možná bavíme o nejrozšířenější kryptoměně budoucnosti.

Ethereum je veřejný blockchain. Proto je pod neustálým globálním dohledem veřejnosti. Komunita relativně rychle odhalí veškeré chyby a dá se předpokládat, že bude naprosto bezpečný. Tento vývoj dále naznačuje, že Ethereum se v budoucnosti stane veřejným produktem a jeho síť životně důležitou globální infrastrukturou.

Pád takové sítě by měl téměř fatální následky, avšak vzhledem k decentralizaci, by tomu musel předcházet pád celého digitálního světa. Včetně Marsu, bereme-li v potaz i blízkou budoucnost.

Potenciál ETH blockchainu je čím dál více žhavým tématem nejen v krypto světě. Kromě výše zmíněných, otevřela téma blockchainu také NASA. Podrobnějšímu popisu této kryptoměny, jsme věnovali samostatnou sekci.

Zdroj: trustnodes.com

Tomáš Suchý

Vždycky mě bavilo tvořit. Fotím, natáčím videa a baví mě marketing na sociálních sítí. Řídím se pravidlem cestuj pomalu a pracuj odkudkoliv.