Skip to main content

Vzdělávat se pomocí podcastů? Zní to moc báječně na to, aby to byla pravda? Dnešní doba nabízí spoustu skvělých věcí a jednou z nich podcasty rozhodně jsou.

Proč poslouchat podcasty?

  1. Jsou úplně zdarma – ne nadarmo se říká, že to nejlepší know-how většinou nic nestojí
  2. Poslouchej odkudkoli – využiješ tím jinak neproduktivní část dne. Při čekání na autobus, na letišti, v čekárně u doktora nebo třeba při sportu a vaření
  3. Cokoli co tě zajímá – je na tobě, kterým směrem se vydáš a začneš se vzdělávat

Na čem poslouchat?

iTunes má sice největší repozitář podcastů na světě, ale nemusíš mít nutně Apple, aby si mohl podcasty poslouchat. Vzdělávat se pomocí podcastů můžeš i na počítači nebo na Andriod telefonech. V iOS ti stačí najít aplikaci „Podcasts“, dáš odběr vybranému podcastu a můžeš poslouchat. Vše je zdarma a dokonce si můžeš podcasty stáhnout do offline režimu. U Androidu můžeš zkusit aplikace Podbean nebo PlayerFM.

vzdělávat se pomocí podcastů

Naše podcast tipy

The Tim Ferris Show

Tim, autor knížek jako je Čtyřhodinový pracovní týden, zpovídá světové špičky ve svých oborech, ať už jsou to úspěšní podnikatelé, sportovci nebo třeba kuchaři. Snaží se z nich vytáhnout esenci jejich úspěchu v praktických použitelných soustech moudrosti. Otázky typu; co si dávají k snídani, jak vypadá jejich pracovní den nebo které knížky nejčastěji darují svým kamarádům, jsou na denním pořádku. Zároveň se občas dělí o svoje vlastní zkušenosti a praktické tipy.

Smart Passive Income

Pat Flynn je vyhlášeným expertem na online podnikání. V tomto podcastu najdeš know-how především z online marketingu a podnikání. Nechybí ani zajímavý hosté a jejich inspirativní příběhy.

Travel Bible

Cestovatelský podcast, ve kterém najdeš nejen rozhovory se zajímavými cestovateli. Nomádi Matouš Vinš a Petr Novák se snaží zařazovat i témata; jak pracovat na dálku, jak si tvořit chytrý polopasivní příjem pomocí digitálních produktů a další zajímavosti.

Na volné noze

Robert Vlach, autor stejnojmenné knihy, si do svého pořadu zve české nezávislé profesionály. Jedná se o inspirující rozhovory s digitálními nomády, marketéry a vlastně s kýmkoliv, kdo svoji práci dělá na volné noze a dělá jej více než skvěle.

Digitální nomádství

Digitální nomád, Martin Rosulek, se v jeho podcastech nejvíce věnuje tématům dlouhodobého cestování, práce na dálku a podnikání na volné noze. Sdílí své poznatky, zkušenosti a rád si povídá s lidmi s podobným životním stylem.

Některé podcasty jsou formou rozhovorů s ostatními cestovali a nomády, jiné jsou výhradně pojaté jako šíření jeho myšlenek a zkušeností, které během svých cest a podnikání z různých kontinentů nabyl.

 Let´s talk Bitcoin

Let´s talk Bitcoin je platforma vytvořena pro poskytovatele obsahu. Prezentuje nápady a názory osobností, které se kryptoměnou zabývají.

Investice a kryptoměny

Na českém trhu zatím není moc podcastů, které by se zajímalo o investice a krypto-svět. Proto jsme se rozhodli s tím začít!

Vydělávej online, žij offline

Tenhle podcast tě naučí, jak se stát novým bohatým, porozumět finančnímu systému a kryptoměnám. Vedle digitálního cestování, online podnikání a sdílené ekonomiky hrají kryptoměny podstatnou roli. V prvních dílech jsme měli v podcastu borce jako Karel Fillner nebo Pavel Opluštil. Je potřeba se neustále vzdělávat a posouvat dále, proto i náš podcast vzniká pozvolna a v plánu jsou zajímavé věci. Při nedělním odpoledni tak vždy očekávej na programu nový díl našeho podcastu.

vzdělávat se pomocí podcastů

 

Jak vidíš, tak vzdělávat se pomocí podcastů jde. A není to nic těžkého. Je potřeba využívat možností, které nám dnešní doba dává, naučit se potřebných návyků a všechno jde jak po másle.

Tomáš Suchý

Vždycky mě bavilo tvořit. Fotím, natáčím videa a baví mě marketing na sociálních sítí. Řídím se pravidlem cestuj pomalu a pracuj odkudkoliv.