Skip to main content

Přesně před rokem jsem psal shrnutí roku 2016 a v článku jsem uvedl i vize na rok 2017, cituji:”

“Letos chci více času trávit offline, v přírodě, na motorce Café racer, sportem, cestováním a méně plánovat, očekávat a dávat si termíny. Více si chci věci vizualizovat a nechat plynout do života. S tím jak se člověk neustále posouvá se posouvají i hranice a veškeré aktivity. Předsevzetí si nedávám, pro mě jsou to celoroční výzvy, proto jsem začal s 21 denní očistou od masa a také oficiálně s tréninkem na cestu k Ironmanu 2021.”

1.1.2017 jsem si také zapsal plány a cíle do diáře, docela dlouhý seznam věcí. Například, že chci strávit v zahraničí alespoň 6 měsíců, zkusit si Workaway, skočit si padákem, pořídit motorku Cafe racer, vyrazit sám na trip po Evropě, měsíc spát venku pod širákem/ve stanu, řešit víc stravu a omezit maso, pravidelně sportovat a vzdělávat se.

Žiji svůj sen, 99 % se mi splnilo

Přijde mi to opět jako lucidní sen, ale tohle zažívám poslední roky. Těžko se to popisuje a předává. Mám obrovskou radost a miliony zážitků. Snažím se poslouchat svůj vnitřní hlas, nemít očekávání a nedělat práci jen kvůli penězům. A funguje to!

“Nikdy nepřestávej vysílat vesmírné objednávky! Vše co si přeješ, vizualizuješ, zapíšeš a uvěříš tomu, stane se tvojí skutečností. “

Vše ze seznamu se mi do puntíku vyplnilo. Každý den mi připadá, že jsem slavil narozeniny, které mám 17. ledna a proto mě číslo 17 doprovázelo celý rok nesčetněkrát. Při pohledu na hodiny, kupování lístků až po termíny nejzásadnějších letošních událostí. Věděl, jsme že to bude zlomový rok, ale netušil jsem, že tak moc.  A to po všech stránkách. Vybral jsem pár zajímavých bodů a rozdělil je do 4 hlavních oblastí, za které jsem vděčný.

Nedá se říct jaký zážitek a země byla nejlepší, jak se mě mnozí ptají. Mohu ale říct, že v srdci mi určitě zůstala Albánie a Írán, kde jsem viděl největší pohostinnost. Nezapomenu na cestování veřejnou dopravou po jižní Srí Lance a týden pomoci v protidrogové léčebně. Dále předvelikonoční lyžovačka v Italském Bormiu, ferraty na zasněženém Dachstainu, jachtu se super partou po ostrůvkách Chorvatska, cyklovýlety bez mapy, kryptopárty v květnu, kdy o bitcoinu ještě nevěděl celý svět, akrojógu s Kaťou v Maďarské přírodě, jízdu dodávkou napříč Bosnou a Hercegovinou, čajové rituály ve vilce na Lefkádě a allinclusive plavbu do Ománu.

Cestování přináší celoživotní úroky

 • Navštívil jsem 21 zemí, v kterých jsem prožil krásných 178 dní. Venku tím myšleno i ve stanu jsem spal 29 nocí, které byly ty nejvíc openminded pod tím největším hvězdným stropem. Třetinu dní jsem cestoval sám, což mě posunulo na další level cestování a upřímně dost pohltilo. Má to co do sebe a je to asi nejlepší forma osobního rozvoje.
 • Vyrazil jsem i na cestu po Evropě na motorce Cafe racer, kterou jsem si přestavil. Dojel jsem až na Lefkádu v Řecku a byl to jeden z mých největších výstupů z komfortní zóny.
 • Třikrát jsem využil Workaway na Srí Lance, Maďarsku a Řecku. Zkusil si čistit hlavu při natírání plotu, řezání keřů a štípání dřeva. Oproti práci online to má co do sebe.
 • Nomádil (pracoval online) jsem v různých kavárnách a pěti coworkingových cetrech, kde jsem měl členství celkem asi 8 týdnů. Nejlepší z nich byl Kohub na Ko Lantě, Thajsko a Vault 42 v Olomouci.
 • Dny v Česku jsem trávil dost v Olomouci, Praze, Brně a na Vysočině. Tím, jak nemám žadnou adresu, tak jsem furt v pohybu. Spal jsem na desítkách místech, od špinavé podlahy až po hotel plavící se na moři. Miluji tu rozmanitost.

skok paraglide

Podnikání a aktivity Investree

 • Všechny aktivity stále dělám s klukama, protože nás baví tvořit, propojovat účastníky a poskytnout v Česku kvalitní a dostupné vzdělání. Po jarních 5 webinářích jsme pokračovali s tour de Casfhlow po 4 městech, následně jsme zorganizovali 4. ročník konference Cashflow summit, tím se vše zlomilo a přesunula aktivita ke kryptoměnám. Takže jsme uspořádali 2 wellnes kryptovíkendy, konferenci Satoshitalks a nějaké kryptopárty. Btw, 5.1. 2018 máme v Olomouci další kryptovečírek, abysme to řádně oslavili. Pak odlítám cestovat po Kubě a Jižní Americe.
 • Dvě konference s webináři pro Investree vytvořili obrat 1 milion korun. Težili jsme i z propojování a networkingu. Nejúspěšnější affiliate spolupráce jsme měli s kurzy Easylingo a kurzem Digitální zlato, kde jsme se umístili na 3. a 4. místě mezi partnery.
 • Na další projekty jsem fokus nedával a naučil se říkat NE, to mi ušetřilo kupu času a peněz. Z videoprodukce Krideo i hudební aplikace GYM Radio jsem vystoupil a fungují dobře i nadále. Hlavně mi to dalo svobodu pracovat odkudkoliv.
blank

Organizační tým Cashflow summit 2017

Kryptoměny a investice

 • Pozornost jsem věnoval studiu kryptoměn, blockchainu, fintech a P2P technologiím. A tím pádem, jsem tam vložil i peníze. A Vyplatilo se to. Průměrné zhodnocení je v řádu stovek %. I když jsem v únoru vybíral v Thajsku 50 ETH na ceně 10 usd, tak jsem to pak dorovnal dalšími nákupy. Ponaučil jsem se z jiných alternativních investic a od podzimu už průběžně kryptoměny prodávám a dále diverzifikuji. Něco držím v hotovosti, něco v kovech, hlavně stříbrných 1 oz mincích a 1 kg slitcích. Současně džím asi 10 coinů nejvíce v ETH, LTC, IOTA a 7 tokenů na Ethereu, hlavně v BAT. Nejlepší nákupy mají i tisíce procentní zhodnocení, ale snažím se z čísel nezblnout a spíš technologie a aplikace sám využívat.
 • Díky tomu mohu plnit sny i rodině a pomáhat dobrými skutky. Mám radost, že jsem mamce s prarodiči mohl na Vánoce darovat zájezd do Izraele, nebo poslat něco na rozšíření protidrogových center a tam kde cítím potřebu. Přece jen já toho k životu moc nepotřebuji, když jsem fanda sdílený ekonomiky

Tělo, duše a sebevzdělání

 • Většinu roku jsem aktivně sportoval, hlavně běhal a plaval. I když jsem uběhl jen dva půlmaratony a jeden Sparťan race v Koutech, tak svůj cíl jít na Ironmana mám v hlavě stále.
 • Také jsem radikálně vynechal z jídelníčku maso, mléko, vajíčka omezil cukry a mouku. O to víc se dívám na kvalitu a zdroj potravin. Díky tomu jsem shodil pár kilo, protože se stravuji furt někde jinde, hlavně venku, ale vím že se cítím líp a nejsem unaven jak po svíčkové s šesti.
 • Velký fokus jsem dal na sebevzdělání. Dost obsahu jsem přesunul do online podoby, hlavně na eknihy, audioknihy, podcasty, záznamy z konferencí. V paměti se mi drží autoři jako Robin Sharma, Tomáš Sedláček, Tomáš Hajzler, Tim Ferriss, Johny FD, nebo přátelé Veronika Jelínková a Josef Laštovička.
 • Výzvy nechyběly. Začlo to s omezováním na Bali, pak na Srí Lance 17 dní s jógou, následovali studené sprchy a otužovací metoda Wim Hofa, meditace, skok padákem, let ultalitem, nebo cestováním sám divočinou.

blank

Zkusit to můžeš i ty

Každý může! Není to o věku nebo penězích. Sám jsem za dva měsíce cestování na motorce po Evropě a tři týdny cestování po Íránu, Dubaji a Ománu neplatil ani jednou za ubytování a to jsem spal i v hotelu a vilách. Vůbec to nemusí stát miliony. Proč? Protože jsem pochopil jak vesmír a svět sdílené ekonomiky funguje! Každému bych přál těchto pár činností aplikovat do života.

Na 2018 to vidím podobně

Tímto vysílám svoji objednávku, zavírám oči a představuji si. Jak žiji 7 měsíců v zahraničí a 1 měsíc spím venku, protože mi to dává šťávu. Organizuji alespoň dvě konference, které pomáhají stovkám lidí zlepšit svůj život a najít svůj ďůlek. Podařilo se mi zdvojnásobit svoje aktiva, díky tomu více pomáhám dělat více dobrých skutků. Pořídil jsem nějaké bydlení na coliving na super místě na planetě. Vidím se jak cestuji na motorce, třeba Cafe racer, nebo s obytnou dodávkou pustou přírodou. Mám denně pohyb a čas pro sebe, medituji, učím se španělsky a rozdávám radost okolí. Sdílím online ty nejlepší myšlenky. Stravuji svoje tělo tím nejlepším a jsem fit. Mám ten nejlepší rok 2018. Díky Bohu!

Přikládám shrnutí roku dalších online podnikatelů a fanoušků kryptoměn.

 

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat seberozvojové akce a byznys kempy Cashflow summer. Baví mě vanlife, jachting, colivingy a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.