Skip to main content

Aragon (ANT) je jedním z nejzajímavějších projektů v kryptoměnovém průmyslu. Proč? Protože konečný produkt bude mít obrovský dopad na celou oblast kryptoměn. Jednoduše řečeno, Aragon chce vytvořit komplexní decentralizovanou a transparentně legální platformu, kde bude každý moci kompletně spravovat svůj projekt nebo založit firmu. Řekněme potenciální registr firem.

 Aragon aplikace umožní tyto funkce:

 • vytváření vlastních foundraisingů ICO (soukromých nebo veřejných)
 • rozdělení zisku mezi vlastníky
 • stanovit si hlasovací práva ve společnosti
 • spravovat rozpočet
 • implementovat Liquid democracy
 • všechno bude decentralizované, transparentní a založené na blockchain technologii a Ethereum smart kontraktů
 • pro více informací a podrobnosti o funkcích, se dozvíš na oficiálních stránkách Aragon

Tyto funkce mohou Aragonu dopomoci stát se jednotnou legální platformou, kde si kdokoli může vytvořit vlastní firmu bez jakýchkoli právních omezení. Představte si, že lidé z jakékoli země mohou začít podnikat bez legislativních komplikací, protože budou mít Aragon a všechna pravidla a podmínky pro jejich podnikání budou nastaveny a uzamčeny na decentralizované blockchain síti, napájené Ethereem a smart kontrakty.

Aragon aplikace

blank

Ok, myšlenka je dobrá, ale co tím?

Jádro týmu má 8 členů. Hlavní představitelé týmu jsou Luis Cuende a Jorge Izquierdo. Luis Cuende celý projekt vede, zároveň je i výkonným ředitelem Unpatent a byl uveden v sekci technologie Evropy Forbes 30 pod 30. Jorge Izquierdo je technickým ředitelem v  Unpatent. Tito kluci zřejmě vědí, co dělají. Velmi zajímavá věc je, že tým pravidelně informuje o tom, jak vysoké mají platy, kolik činí jejich nájemné za kanceláře nebo náklady na nákup počítačů. Můžete se podívat zde.

blank

Vývoj ANT

Od začátku se celý tým choval zcela správně a zodpovědně ke všem investorům ICO. Na jejich Medium blogu si můžete přečíst všechny důležité aktualizace, nové nápady nebo problémy. Také jsou aktivní na jejich Reddit kanálu. Například zrovna tam byla zajímavá otázka – Může Aragon usnadnit DAICOs? ( DAICOs je nový koncept ICO od Vitalika Buterin ). Jorge Izquierdo na to odpověděl: „100% to možné je.“ Implementace DAICOs do Aragona může být velmi zajímavá.

Podíváte-li se na příspěvky na blogu Medium uvidíte, že celý tým je velmi transparentní a otevřený. Poslední aktualizace z 25. ledna ukazují, že tým tvrdě pracuje na vývoji, protože zavedli operační systém Aragon pro protokoly a Dapps. Také se můžete podívat na oficiální plány, kde najdete všechny důležité nadcházející milníky vývoje.

Proč je Aragon podhodnocený?

 • Během ICO vzrostl na 275 000 ETH.
 • Etherscan ICO Aragon address, je v současné době tvořen 262 672 ETH.
 •  To znamená, že celý tým disponuje s  262 672 ETH, což je 308 033 600 $ (počítáno při $ 1,172.69/ETH)
 • Aragon drží 308 milionů $ v ETH + 47 milionů $ v ANT tokenu. Podle Reddit  je 35 milionů tokenů v oběhu. To znamená, že se skutečnou cenu kolem 6,3 milionů $ je tržní cena Aragonu 220,5 milionů $ vs. 354 milionů $, který tým skutečně drží.
 • Aragon je podhodnocený o 60 %. Jednoduše řečeno, za 1 ETH koupíte Aragon v hodnotě 1.6 ETH.
 • Pokud by nastala situace s obchodováním akcií, kdy by společnost zbankrotovala a firma musela prodat veškerý majetek a vypořádat se s akcionáři, každý investor by profitoval, protože Aragon má 262 672 ETH, což je 308 033 600 $ (počítáno při 1,172.69 $/ETH) plus ANT tokeny s hodnotou 48 milionů $.

 

„Osobně jsem nakupoval Aragon v ICO na ceně 0,8 ANT/USD. Bylo to můj první nakoupený token na ETH.“ Tomáš Zdražil

blank

Takže myšlenka  je skvělá, tým je zodpovědný a efektivní. Aktuální tržní hodnota je 179 milionů USD.

Skutečná hodnota

Ve srovnání s jinými projekty, jako je náš oblíbený BAT (během ICO vzrostl na 133 333 ETH) nebo Status (během ICO vzrostl na 299 343 ETH), aktuální tržní kapitalizace pro Aragon nedává smysl. Když se podíváte na kapitalizaci BAT (620 milionů USD ) a Status (1 bilion USD) a porovnáte ji z Aragonem (týmu, vývoje, plány), uvidíte, že ideální kapitalizace Aragona by měla být mezi 620 miliony USD a 1 bilionem USD (kapitalizací BAT a Status).

To znamená, že kapitalizace Aragona by měla vzrůst o 366 % – 643 %.

Zdroj: crypviz.io

Kateřina Hlůšková

Studovala jsem ekonomiku a daně na VUT. Kromě cestování, osobního rozvoje a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a účetnictví pro firmy na dálku. Můj web Virtualniucetni.com.