Skip to main content

Charlie Lee, zakladatel Litecoinu, oznámil na svém Twitteru spuštění nové služby pro zpracování plateb prostřednictvím LTC. První služba LitePay by měla být spuštěna v následujícím týdnu a LitePal v průběhu tohoto roku. 

blank

Podle oficiálních internetových stránek, budou moci uživatelé používat službu PayPal, Western Union, Bitcoin a Litecoin, a poplatky by měli být opravdu nízké. Webové stránky LitePal zatím nejsou kompletní. Na detailnější informace si budeme muset ještě počkat.

Litecoin komunita je nadšena s příchodu služby LitePay. Umožní používat Litecoin všude tam, kde se dá použít Visa. Bude převádět okamžitě všechny platby do a z amerických dolarů. Všechny vklady budou podléhat jednorázovému poplatku 1% z celkové sumy. Na rozdíl od 3%, které účtují kreditní karty.

Palwasha Saaim, výzkumný analytik společnosti Lombardi Financial, vysvětlil důsledky vytvoření této služby:

„Podnikům to umožní přijímat Litecoin bez obav z kolísání cen. Platby budou zpracovány přes LitePay a okamžitě zúčtované u jednotlivých bank. Uvědomte si, že BitPay si v  současné době bere $ 5 jako transakční poplatek za zpracování transakcí Bitcoinu, kde potvrzení trvá velmi dlouho. Nejlepší na tom je, že uživatelé Litecoinu budou moci převést LTC na dolary a naopak prostřednictvím jejich LitePay karet, které jsou kompatibilní s Visa. Také budou použitelné ve všech bankomatech a podnicích, které podporují platby Visa.”

blank

Využití Litecoinu

Litecoin je v současné době na 6.místě v žebříčku kryptoměn, podle trhové kapitalizace. Hodnota LTC se teď nachází přibližně na úrovni $ 6,5 miliard. Litecoin je velmi populární, protože je téměř totožný s Bitcoinem, ale řeší mnoho jeho nedostatků. Je navržen tak, aby byl rychlejší a jednodušší. Maximální množství Litecoinů, které lze generovat, je 84 milionů, což je čtyřnásobek maximálního možného množství pro Bitcoin.

Instituce, které se rozhodnou nějakým způsobem používat kryptoměny, začínají vždy s Bitcoinem, protože je nejznámnější a nejcennější. Ale Litecoin je obvykle hned v druhé vlně kryptoměn, kterou přidávají. Například Bloomberg Terminal to dělá přesně tímto způsobem, a dvě velké Chicagské burzy, které už nějakou dobu nabízejí Bitcoin futures, zvažují také přidání Litecoinu.

Litecoin byl jedním z prvních forků ze sítě Bitcoin. Byl vytvořen v roce 2011, bývalým zaměstnancem Googlu – Charlie Lee. Je pozoruhodné, že v prosinci se Charlie Lee vzdal všech svých LTC, kdy prohlásil, že byl unavený z nespravedlivého obviňování ze střetu zájmů.

Zavedení podobných platobních brán jako LitePay a LitePal bude určite vítanou změnou pro obchodníky, kteří chtějí přijímat platby v LTC.

 

Překlad: financemagnates.com

Kateřina Hlůšková

Studovala jsem ekonomiku a daně na VUT. Kromě cestování, osobního rozvoje a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a účetnictví pro firmy na dálku. Můj web Virtualniucetni.com.