Skip to main content

Charlie Lee, bývalý ředitel inženýrství na Coinbase, který je zakladatelem kryptoměny Litecoin, teď téměř celý jeho podíl v této měně prodává. Část LTC mincí ale pořád drží jako sběratelské.

Díky svému působení v Coinbase a LTC, je Lee považován za klíčového influencera v krypto světě. Na Twitteru ho sleduje více než 378,000 followerů –  @SatoshiLite. Prohlásil, že se zdrží tweetování o cenách LTC, protože jeho tweety byly kritizovány jako manipulace ceny. Lee připustil, že jeho pozice představovala střet zájmů, a proto s tím přestal.

Pokaždé, když jsem tweetnul o ceně litecoinu, nebo dokonce o jakékoli dobré či špatné zprávě, byl jsem obviňován, že to dělám jen kvůli osobnímu prospěchu. Takže v jistém slova smyslu, je v rozporu to, že držím LTC a tweetuji o tom proto, že mám velký vliv. Vždy budou existovat pochybnosti o tom, zda některá z mých akcí nebyla pouze k osobnímu bohatství v krypto světe obecně“ napsal Lee.

Je to hodně divný pocit, ale tak nějak osvěžující. Nemějte ale strach, s LTC nekončím. I teď budu nadále věnovat všechen svůj čas práci okolo LTC. Pokud LTC poroste, budu stále odměňován různými způsoby, jen ne přímo přes vlastnictví mincí. Teď věřím, že je to pro mě  nejlepší způsob, jak můžu nadále dohlížet na růst LTC ,“dodal Lee.

Všimněte si, že jeho bratr – Bobby – který je zakladatelem největší čínské burzy BTCChina, takže se asi jedná o velmi vlivnou krypto rodinku.

Stejně jako Bitcoin, Ethereum a další, hodnota litecoinu také letos výbušně vzrostla. Podle Coinmarketcap, je litecoin 5. nejrozšířenější kryptoměnou na světě s celkovou tržní kapitalizací větší než 18 miliard $.

Objemy obchodů koncem roku 2017 rovněž dosáhly neskutečného vzrůstu, jak je uvedeno v grafu v níže uvedené tabulce. V posledních 24 hodinách se zobchodovalo přes $ 2 miliardy LTC, podle Coinmarketcap.

blank

 

I když to se litecoin stal prostředkem pro tvorbu peněz, původním cílem bylo, aby se stal stříbrem, tak jako Bitcoin zlatem. Byl totiž navržen tak, aby byl jednodušší k těžbě a levnější při obchodování než Bitcoin.

 

Zdroj: překlad techcrunch.com

Kateřina Hlůšková

Studovala jsem ekonomiku a daně na VUT. Kromě cestování, osobního rozvoje a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a účetnictví pro firmy na dálku. Můj web Virtualniucetni.com.