Skip to main content

Bill Shihara, ředitel společnosti Bittrex, potvrdil v podcastu Unikrn rádia, že burza Bittrex zavede obchodování s USD pro většinu svých zákazníků.

Bittrex založil Shihara v roce 2013 spolu se dvěma obchodními partnery. Všichni předtím pracovali ve společnosti Microsoft v rámci bezpečnosti. Shihara říká, že počáteční úspěch burzy pramení z kombinace dobrého zázemí zakladatelů a jejich ochoty zveřejnit své životopisy i s fotografiemi na web. A to v době, kdy většina burz byla anonymní.

Bittrex se v říjnu 2017 rozhodl zablokovat tisíce účtů pro kontrolu hodnocení pravidel. A to bez jakéhokoli varování svých uživatelů. V prosinci 2017 burza oznámila, že dočasně zastaví registraci nových uživatelů. Přitom se odvolávala na vytížení zákaznické podpory a jejich neschopnost detailně ověřit každého nového uživatele při tak vysoké poptávce.

V podcastu Shihara také poznamenal, že jelikož Bittrex je burza se sídlem v USA a berou své zákonné povinnosti a boj proti praní špinavých peněz velmi vážně, vyžadují velký počet zaměstnanců k ověřování uživatelů. Doufají, že na jaře zaměstnají dalších 20 lidí, což zvýší celkový počet zaměstnanců pracující pro podporu zákazníků na 80.

Obnovení registrace

Shihara také dodal, že registrace uživatelů se zase brzy otevře. Nový uživatelé ale budou muset splnit další požadavky, jako jsou například minimální obchodní vklady. Podle Shihara to zajistí, že noví uživatelé budou „lidé, kteří ví, co dělají.“ Bittrex není určen maloobchodním zákazníkům. Je zaměřen na cílovou skupinu sofistikovanějších nebo institucionálních obchodníků.

Akceptace USD

Doteď se na burze dalo obchodovat jen pomocí kryptoměn. Uživatelé proto s oblibou na obchodování používali kryptoměnu Tether, jejíž hodnota je vázaná na dolar. Zavedení obchodování s FIAT měnou jako je dolar by do velké míry mohlo zvýšit denní objem obchodování a popularitu kryptoburzy Bittrex. Tento krok by taktéž mohl přilákat konvenční investory, kteří jsou zvyklí obchodovat ve FIAT měnách.

Pokud jde o budoucí plány burzy, Shihara hovořil o partnerství s jihokorejskou burzou Upbit. Partnerství umožní Upbit přístup k likviditě burzy Bittrex. Podle Shihara by v nasledujících měsících mělo dojít k uzavření dalších takovýchto partnerství.

Shihara má v jednání s SEC (Securities and Exchange Commission) hovořit o možnosti obchodování s cennými papíry. Vidí totiž potenciál v Bittrex nebo v paralelním obchodu pro obchodování s cennými papíry. Myslí si, že regulace je nevyhnutelná:

„Pokud chceme, aby byl Bitcoin všudypřítomný a obchodovatlený po celém světě, musí ho vlády a instituce přijímat.“

 

 

Zdroje: cointelegraph.com, kryptoportal.sk

Kateřina Hlůšková

Studovala jsem ekonomiku a daně na VUT. Kromě cestování, osobního rozvoje a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a účetnictví pro firmy na dálku. Můj web Virtualniucetni.com.