Skip to main content

Se stoupající cenou kryptoměn, dosáhla poptávka bodu, kdy kryptoměnové burzy především Binance, Bitfinex, Bittrex jsou absolutně přetíženy. Tento masivní příliv uživatelů vedl k velkým obavám burz, které byly nuceny k dočasnému uzavření svých registračních portálů.

Během druhé poloviny roku 2017, digitální burzy zaznamenali rekordní počet registrovaných uživatelů. Binance hlásí přidání 250.000 uživatelů za denně, Coinbase 100.000 a Kraken 50.000.

Kraken

Burza Kraken zažívala velké problémy v průběhu roku 2017. Reagovala tím, že vyřadila některé z pokročilejších typů zakázek a zahájila zásadní systémovou reformu.

Binance, Bitfinex, Bittrex

Bittrex je jedna z prvních burz, které zastavila registraci nových uživatelů. V prosinci 2017, bylo zveřejněno upozornění:

„Během několika posledních týdnů jsme přijali obrovské množství nově registrovaných uživatelů.“

Kromě burzy Bittrex dvě další platformy musely přijmout podobné rozhodnutí – Bitfinex a Binance. Nová registrace do Bitfinex vás přivítá oknem o tom, že nové vytvoření účtu je pozastaveno.

Část zprávy zní:

„Děkujeme Vám za váš zájem o otevření účtu na Bitfinex. Nicméně, vzhledem k mimořádné poptávce, vytvoření nových účtu je dočasně pozastaveno.

Bitfinex se zaměřuje na poskytování služeb profesionálním obchodníkům. Důvod, proč jsme se rozhodli dočasně zastavit zakládání nových účtů je, že nemůžeme ohrozit kvalitu našich služeb pro naše stávající obchodníky zaplavením systému novými malými uživateli.“

Burza Binance také musela zastavit registraci, a to kvůli modernizaci systému. Zatímco Bittrex a Binance neurčili timeline pro znovu otevření přístupu pro vytvoření nových registrací, Bitfinex hodlá umožnit registrace od pondělí 15. ledna 2018.

 

Zdroj: cointelegraph.com

Kateřina Hlůšková

Studovala jsem ekonomiku a daně na VUT. Kromě cestování, osobního rozvoje a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a účetnictví pro firmy na dálku. Můj web Virtualniucetni.com.