Skip to main content

Mark Zuckerberg, spoluzakladatel Facebooku, v jednom z jeho příspěvků uvedl, že začal studovat kryptoměny s cílem prozkoumat jejich potenciál.

Ve svých osobních výzvách pro nový rok zmiňuje, že síla decentralizovaných systémů, jako jsou kryptoměny můžou pomoci se odpoutat od centralizovaného systému a vrátit sílu tohoto systému do rukou lidí.

Zuckerberg, inovátor a jeden z otců sociálních médií, projevil svou fascinaci ke kryptoměnám už dříve, ale jeho poslední Novoroční příspěvek naznačuje, že bude zkoumat jejich potenciál pro využití Facebooku.

„Šifrování a kryptoměny berou sílu z centralizovaných systémů a dávají ji zpět do rukou lidí. Chci jít hlouběji a studovat pozitivní i negativní aspekty těchto technologií, a to jak je nejlépe využít v našich službách.“

Kryptoměny na sociálních sítích

Existuje velké množství sociálních médií, které jsou založeny na Blockchainu, nicméně síla Facebooku, který dosahuje návštěvnosti více než 1 miliardy lidí denně může být enormní.

Technologie jako Blockchain se stávají revolucí v této oblasti, kde by mohl být prostor pro prudký růst v přijetí kryptoměn.

Síla zpět v rukou lidí

Není překvapující, jak velký zájem má Zuckerberg o decentralizovaný systém, kde bude zkoumat sociální média. Decentralizovaný systém jako kryptoměny může pomoc k růstu facebooku, a jak Zuckerberg uvádí – „dát sílu zpět do rukou lidí.

Známý softwarový inženýr Jameson Lopp vysvětluje, jak v peněžním prostoru kryptoměn mají převrácené konvenční centralizované myšlení.

„Alespoň z měnového hlediska, jsme si řekli – pojďme otočit celou věc vzhůru nohama. Místo toho, aby jsme věřili jistým entitám, budeme si sledovat všechno sami, potvrzovat si naše pravidla a nikomu nevěřit.“

 

Překlad: cointelegraph.com

Kateřina Hlůšková

Studovala jsem ekonomiku a daně na VUT. Kromě cestování, osobního rozvoje a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a účetnictví pro firmy na dálku. Můj web Virtualniucetni.com.