Skip to main content

Odstěhovala se do džungle a většinu času chodí nahá. Toužila po svobodě a pracuje online. V zaměstnání dala výpověď, protože podle jejich slov nechtěla žít jako otrok.

Toužila po svobodě a pracuje online

Populární australskou (původem z Queenslandu) youtuberku a propagátorkou veganství si nejlépe vybavíte pod pseudonymem „Banánová dívka“, nebo-li Freelee The Banana Girl. Ano. To je ta ženská, co sní 10 banánů denně. Jednoho dne zjistila, že pevná pracovní doba ji svazuje. Dala výpověď a zaměřila se sama na sebe. Objevila veganství a zanedlouho se přestěhovala z Austrálie do Jižní Ameriky. Přesněji řečeno do džungle v Jižní Americe, kde žije se svým přítelem.

Zdá se vám to šílené? Spousta lidí touží po nějaké životní harmonii a rovnováze. Po svobodě, ať už si ji představíme jakkoliv. Každého z nás trápí spousta věcí, ale málokdo je ochotný to změnit. Jak se říká, zvednout zadek  a začít něco dělat. Freelee prostě říká, že opustila betonovou džungli a žije takovým životním stylem, kterým zároveň ušetří tisíce dolarů.

toužila po svobodě pracuje online

Minimalismus, svoboda a veganství

Freelee žije se svým přítelem minimalisticky. Pěstují si vlastní ovoce a vodu získavají z dešťů, či nedaleké říčky. Často je za některé své výroky a životní styl, který propaguje, terčem kritiky nechápavých lidí. Někteří ji dokonce označují za nechutnou. Nepoužívá kosmetiku, neholí se, stravuje se pouze RAW (živá strava, která nebyla tepelně zpracována) a to převážně ovocem. Ve svém životním stylu neustupuje, ba naopak. Tvrdí, že ušetří tisíce dolarů ročně a tahle změna ji poskytuje vše, co k životu potřebuje. Ve svých 37 letech našla štěstí a volnost, kterou považuje za posvátnou.

toužila po svobodě pracuje online

Musíte ale uznat, že takovýhle office jí můžeme jen tiše závidět :).

Pracovně je úspěšnou youtuberkou, propagátorkou živé stravy a frutariánské diety. Napsala úspěšné knihy jako Go fruit yourself nebo The Raw Till 4 Diet. Ve spoustě jejich videí se nemluví. To proto, aby se divák mohl zaposlouchat do fascinujících zvuků přírody. A jak vypadá takový běžný den?

 

 

Jak už jsem říkal. Každý si představuje pod pojmem svoboda něco jiného, ale jakýkoliv druh minimalismu je určitě dobrá věc do života. Přečtěte si něco o minimalismu a buďte více „eco-friendly“.

7 zásadních myšlenek od Freelee

  1. Přestaňte na chvíli fungovat podle svých zažitých stereotypů a objevujte hodnotu vlastní nezávislosti.
  2. Dříve mě ničil zvuk budíku, otrocká pracovní doba, hodinové dojíždění do práce, nepohodlné oblečení, makeup a nucené úsměvy, které jsem musela rozdávat.
  3. Mohla jsem se roztrhat proto, aby zbohatnul někdo jiný. A tak jsem si řekla DOST!
  4. Bojím se každé práce, která začíná v devět a končí v pět.
  5. Čím více se pozorujeme a srovnáváme, tím více v sobě budejeme nenávist, kterou nás krmí kosmetický průmysl. Vidíme před sebou obličej plný nedokonalostí. Neviděla jsem své skutečné já.
  6. Nenarodili jste se špatně, ale do špatného systému. Člověk je divoký, svobodný a hravý. Miluje, směje se, vnímá a zkoumá. Prožijte svůj život a nestresujte se svojí lidskostí.
  7. Buďte vděční za bolest, která vás potká. Bez ní by nepřišla změna. Bez ní bych zůstala stát na místě.

Freelee toužila po svobodě a pracuje online. Dnes žije život, jaký chce. Pokud toužíte po svobodě i vy a k práci online máte nablízku, přečtěte si naši Digitální knihu, kde se dozvíte spoustu skvělých tipů. Pomůžou vám k rozhodujícími kroku.

Tomáš Suchý

Vždycky mě bavilo tvořit. Fotím, natáčím videa a baví mě marketing na sociálních sítí. Řídím se pravidlem cestuj pomalu a pracuj odkudkoliv.