Skip to main content

Investiční hit příštích deseti let: Zemědělská půda?

Půda je bezpečná investice s vysokým zhodnocením. Podmínkou je ovšem detailní znalost trhu a množství času věnovaného nákupu. Při investování do půdy je důležité zvážit řadu parametrů samotných pozemků, jako jsou výměra, nájemní vztahy, míra scelení, pozemkové úpravy, přístupnost pozemků, BPEJ (bonitovaná půdně ekologická jednotka), vzdálenost od hranice například s Německem nebo Rakouskem, druh (orná půda vs. pastvina) a podíl dotační plochy na celkové ploše. Realita roku 2014 představuje tržní ceny české zemědělské půdy v relativně širokém rozmezí 7 až 20 Kč za metr čtvereční.

Investice do půdy je především o tom, s kým do ní investujete. Překupníků a investičních bankéřů, kteří vám půdu zabalenou do neprůhledných a nescelených balíčků rádi prodají, je přitom na českém trhu stále více. Realitní investor se 14letou praxí Miroslav Somr vám na našem semináři předloží neocenitelné informace o tom, jak rozumět půdě a udělat z ní skutečně zajímavou investici.

Jak bezpečně investovat do nemovitostí s výnosem přes 10 % ročně?

Investice do nemovitostí je dlouhodobě jedna z nejefektivnějších možností, jak lze zhodnotit či zajistit Vaše peníze, aniž byste museli vymýšlet nějaké originální know-how. Je to tedy dosti podobné jako investice do akcií nebo dluhopisů, ale je zde významná odlišnost, která nahrává právě nemovitostem.

Oproti akciím nebo dluhopisům je nemovitost hmatatelná a v případě domu či bytu základ ceny nemovitosti tvoří materiály, pozemek a lokalita, které mají vždy nezpochybnitelnou hodnot. Investice do nemovitostí je pod plnou kontrolou. Nemovitost ve většině případů hodnotu neztrácí, a proto je investice jistá. Trh nabídky a poptávky po nemovitostech je dlouhodobě stabilní. U akcií nemáte sebemenší kontrolu nad firmou, jejiž akcie vlastníte. To, jak se bude firmě dařit, nijak ovlivnit nemůžete. Pokud firma zkrachuje, zůstane Vám jenom několik již bezcenných papírů.

Nela Kubasová vám ukáže jak důležitá je lokalita, kde nemovitost kupujete a jak využít pákového efektu s hypotékou, abyste snadněji dosáhli výnosu nad 10 % ročně.

Jak kupovat nemovitosti pod cenou a daší tipy se dozvíš na sobotním semináři v Olomouci.

 

Tomáš Zdražil

Jsem zakladatel Investree, organizuji konference jako Cashflow summer a rád propojuji příležitosti. Nomádím po světě, hlavně přes zimu. Pohltilo mě cestování na motorce, kryptoměny, sdílená ekonomika, colivingové a neziskové projekty.