Skip to main content
Petr Borkovec je zakladatelem a akcionářem finančně poradenské společnosti Partners. Kromě toho se ale začal věnovat také startupům a investuje do nich. V jeho nové firmě Brno Investment Group (BIG) se zatím setkává pět projektů a další tři ve fáze vývoje. A že je BIG opravdu velký dokazuje rozsah investic – ty již překročily hranici sta milionů korun.

Pět startupů, které momentálně BIG sdružuje, má společný jeden znak. Borkovec říká, že jde o jeho srdcové záležitosti a všechno jsou to nástroje pro lepší život. Říká, že pro skvělý projekt se dokáže zapálit velmi rychle. „Nakonec ale vybírám podle lidí, kteří stojí v jejich čele, a také dle oblastí, které jsou mou srdeční záležitostí. Tedy dobré jídlo, cestování, počítačové hry,“ vysvětluje.

Jeho přínosem do projektů je vedle finanční podpory i podnikatelské know-how získané díky Partners. „Není to o penězích, dalším majetku či zisku. Prostě rád hledám a vytvářím nové produkty a služby, které mají potenciál něco dělat lépe či nově s přidanou hodnotou a dotýkají se mnoha lidí,“ vysvětluje svou motivaci.

„Zejména rád pomáhám zajímavým osobnostem růst osobnostně, v kariéře či podnikání, protože právě o tom je Partners a to dělám celou svoji pracovní kariéru již od učitelských let,“ dodává.

Jak se dá zaujmout takový podnikatel tak, aby do startupu investoval? Jednoduše, jak už bylo zmíněno – musí to být srdcovka. Tady jsou ty Borkovcovy.

My Food Market

Řetězec prodejen a bister s poctivými potravinami a pokrmy My Food Market sice není technologický startup, ale cílí na podobně velký trh. Díky největší firmě portfolia BIG mohou zákazníci udělat plnohodnotný nákup z potravin bez zbytečné chemie, z farem i ze světa, ale zároveň se velmi dobře nají. My Food mají vlastní kuchyně, pekárnu, těstovinárnu, cukrářskou výrobu i řeznictví a zrárnu masa.

Travelove

travelove

Online cestovatelský projekt Travelove má ambici uspět na trhu cestování a to i mimo Českou republiku. Právě probíhá první expanze – do Velké Británie. Podstatou startupu je propojení cestovatelských nadšenců a místních lidí z různých lokalit, a tak zajištění kompletního programu zážitků na míru v dané lokalitě pro samostatné páry i pro rodiny s dětmi.

Napoleon Games

I velcí kluci si rádi hrají, takže v portfoliu nemůže chybět investice do tvůrců české RPG hry Brány Skeldalu, firmy Napoleon Games. První hra 7mages neboli Brány Skeldalu 3 mají vysoké mezinárodní ambice.

PanConnect

PanConnect se zabývá výrobou a prodejem hardwaru. Konkrétně se jedná o chytré boxy do kancelářských stolů. Jasně definovaná série produktů prý našla mezeru na trhu s vybavením moderních kancelářských prostor.

PanLiving

Internet věcí a také chytrá domácnost postupně změní způsob, jakým žijeme. Jedná se taky o žhavé obory, PanLiving vyvíjí chytré ovládání pro celý dům. „Hrozně jsem chtěl mít moderní gadgety jako součást své domácnosti. Nakonec jsme z toho vytvořili nový projekt PanLiving, pro všechny, kteří chtějí usnadnit každodenní fungování domácnosti,“ vysvětluje Borkovec.

 

Zdroj: Tyainternety.cz

Tomáš Zdražil

Jsem zakladatel Investree, organizuji konference jako Cashflow summer a rád propojuji příležitosti. Nomádím po světě, hlavně přes zimu. Pohltilo mě cestování na motorce, kryptoměny, sdílená ekonomika, colivingové a neziskové projekty.