Super, že máš zájem se dozvědět víc. Osobně nakupujeme investiční zlato a stříbro na přímo z EU skladů a mincoven přes sedm let a děláme si nezávislé testy pravosti. Viz. článek proč očekáváme růst ceny a jaké jsou výhody stříbra. Nejčastěji bereme 1 oz zlaté slitky, 1kg slitky Argor Heraeus, nebo velké boxy s tubami 1oz mince Maple leaf, Kangaroo, American Eagle. Chce o nich vědět víc? Srovnat si ceny? Zde najdeš detaily, než se rozhodneš pojistit peníze, jinak než přes Bitcoin.

Stříbrná mince American eagle

Rok: 2020
Země původu: USA
Nominální hodnota: 1 dolar
Hmotnost: 31,1g = 1 trojská unce
Ryzost: 999 (vyraženo na minci)
Průměr: 40,6 mm
Tuba: 20 mincí
mince american eagle
mince american eagle
mince american eagle

Uncová mince American Eagle je nejvíce oblíbená investory po celém světě, proto ji bereme nejčastěji. Je ražena od roku 1986. Ryzost mincí je stanovena na 99.93% stříbra a je vyrobena výhradně ze stříbra vytěženého v USA. Vzhled stříbrné investiční mince vychází z proslulé dvacetidolarovky Double Eagle (1907-1933). Postava kráčející Liberty (Svobody) autora Adolfa A. Weinmana, který se datuje od roku 1916.

Maple leaf 2020
Maple leaf 2020
Maple leaf 2020

Stříbrná mince Maple leaf

Rok: 2020
Země původu: Kanada
Nominální hodnota: 5 CAD dolarů
Hmotnost: 31,1g = 1 trojská unce
Ryzost: 9999 (vyraženo na minci)
Průměr: 38 mm
Tuba: 25 mincí

Kanadská mincovna razí od roku 1988 právě investiční mince nejen stříbra pod názvem Maple Leaf ( javorový list). Tvůrcem návrhu mince je Walter Ott. Mince neobsahují žádné jiné kovy, jen čisté stříbro vytěžené ve stříbrných dolech v Kanadě. Obsah kovu v 1 oz mincích je absolutní ryzost nejčistšího 99.99% stříbra. Líc zobrazuje právě tradiční portrét britské královny Alžběty II. s iniciály “SB” portrétistky Susanna Blunt.

Stříbrný slitek Argor Heraeus

Země původu: Švýcarsko
Nominální hodnota: 10 FJ dolarů
Hmotnost: 1000 g
Ryzost: 999,9/1000 čistého stříbra (certifikát je v balení)
Rozměry: 120.5 x 55.5 x 16.5 mm
Garance: Rezervní banka Fiji (kvůli rozdílnému zdanění)
Argor heraeus slitky 1kg
Argor heraeus slitky 1kg

Jde o nejoblíbenější stříbrný slitek bez zdanitelného zatížení. Slitek je zabalen a zapečetěn od výrobce v nejvyšší kvalitě. Certifikát v balení slouží k identifikaci. Všechny nabízené stříbrné slitky jsou dodávány přímo od výrobce Argor Heraeus, Fiji.

Vyplň poptávkový formulář

Tomáš Zdražil

Autor Tomáš Zdražil

Kiyosakiho jsem přečetl v osmnácti, na to začal podnikat a v roce 2015 jsem koupil první Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat konference jako Cashflow summer. Přes tři roky jsem žil na pěti kontinentech. Rád nomádím, cestuji minimalisticky a zajímám se o technologie, DeFi, sdílenou ekonomiku. Nyní žiji v komunitní osadě u Brněnské přehrady.