Skip to main content

Po přečtení článku možná zjistíte, proč je to důležité. Pár dní po Vánocích jsem strávil sestavováním plánů a cílů na nadcházející půlrok. Hodně jsme přemýšlel, jak také mohu udělat lidi kolem mě stejně šťastnými a probudil v nich touhu něco dokázat. Jak je inspirovat, aby také našli životní smysl a uvědomili si, co je doopravdy baví! Svět dnes nabízí tolik možností a příležitostí, že se sám jako student nestačím divit. Přesto zde jsou však také studenti, kteří si ustavičně na něco stěžují. Naštěstí se s takovýmito lidmi stýkávám jen zřídkakdy. Souhlasím s tím, že v České republice, zejména politice, chybí hodnoty. I když to není můj případ, tak kolem sebe nemá spousty mladých lidí moc vzorů, které by je vedly příkladem. Počínaje rodičovskou výchovou a životním partnerem/kou.

„Milovat 20 chlapů během jednoho roku je jednodušší než milovat jednoho 20 let!“  – Z. Gaborová

Toto byl jen kratičký úvod k tomu, co mi opravdu leží na srdci. Přemýšlíte někdy, proč žijete zde na zemi? Jste opravdu šťastní a děláte, co vás skutečně baví? Nebo jen plníte příkazy druhých a necháte se ovlivnňovat okolím? Naplňuje vás život tak moc, že byste ho znovu prožili stejně? Pokud ano, jsou pro vás tyto řádky ztrátou času a děkujte Bohu, karmě, Alláhovi, zkrátka tomu komu věříte! Ostatním přeji, aby si na tyto otázky odpověděli co nejdříve a ušetřili si roky života.

Pokud vás nebaví brigáda, kde pracujete, škola, kterou studujete, či město, kde žijete, změnte to co nedříve! Ošem pokud víte, co chcete dělat, studovat, nebo kde žít! V opačném případě, kdy sami nevíte, co vás baví, doporučuji vycestovat do zahraničí! To, že jsem vycestoval do neznáma na více než rok, osamostatnil se a dozrál do duchovní dospělosti, mi teprve otevřelo oči!

„Svět je příliš velký na to, abyste většinu života strávili v jedné kóji.“ – Timothy Ferriss

Mojí druhou radou je využít všechny zajímavé příležitosti, co se vám naskytnou. Díky tomu zjistíte, jestli je to obor nebo práce právě pro vás. Ať už vysedáváte v hospodě či na internetu, hrajete hry, tím vším snižujete pravděpodobnost zjistit, jaký máte potenciál. Máte svoji komfortní zónu, kterou když neopustíte, neporostete. Pokud chcete něco dokázat a poznat, musíte z ní vystoupit. Kdybych od patnácti nevyužil různé brigády, praxe, stáže v Holandsku, Turecku, Skotsku a Německu, široké množství MLM byznysů, dobrovolnické činnosti, soutěže, semináře, necestoval, neriskoval a nevzdělával se, tak možná vidím budoucnost také v hraní Wowka.

„Jít do neznáma je daleko lepší, než zůstat tam, kde nic není.“  – Spencer Johnson

Všechny studenty, kteří si naivně namlouvají, že stačí pouze vystudovat vysokou školu, kde každou středu stráví na mejdanu, a pak se štěstím uspějí u státnic a najdou si vysněnou práci v oboru, zklamu. Takto to opravdu nefunguje! Podívejte se kolem, více než polovina obyvatel populačního ročníku má vysokoškolský diplom. Musíte se opravdu hodně otáčet během studia a hodně milovat svoji školu, jako já MVŠO. Sám využívám stáže, zapojuji se do projektů, rád se zúčastním mimoškolních aktivit, worshopů, konferencí a získávám nové kontakty. Protože jednou chci dokázat svým dětem a hlavně sám sobě, že jsem udělal maximum! Děsí mě představa skončit v pořadníku na ÚP, nebo za 50,-/hodinu prodávat v Kauflandu. To předpokládám nechcete ani VY!

Všechny středoškoláky, kteří neví, co chtějí studovat, a podají si přihlášku na vysokou jen kvůli rodičům, nebo kamarádům vyzývám, nechoďte tam! To stejné, pokud volíte ekonomku, jen proto, že tam jde většina a že vás to třeba také chytne. Ušetřete vaše roky života a nechoďte tam za tuto cenu, většina z vás to stejně ukončí! Vím to, sám jsem to do svých dvaceti let nevěděl a odešel z Univerzity obrany, netušíc, v čem mohu být nejlepší. Raději jděte makat, pokud vás to baví, nebo vycestujte. Ale především, dělejte to naplno!

„Neučíme se pro školu, ale pro život.“  -Seneca

Nejenom studenti, ale i dospělí, se bojí přijímat zodpovědnost, nechtějí rozhodovat a být příkladem. Těžko si pak můžete být vědomi toho, co říkáte, a nést za to plnou zodpovědnost, bez ohledu na to, zda to bude mít negativní dopad. Když jsem řekl známým, že dám výpověď v ING Bank a udělám vše proto, abych už nebyl zaměstnán, snažím se to také naplnit. V lednu jsem ukončil pracovní poměr (na dohodu) a k narozeninám si založil živnost. Teď pracuji 24/7, při studiu. To proto, abych zaplatil faktury a pokryl víc než jen svoje náklady, včetně splátky hypotéky na byt! Pro mě to není za trest. Vybral jsem si to dobrovolně, protože mě vše, co dělám naplňuje a každým dnem posouvá dál! Baví mě sloužit ostatním a chci pomoci i vám najít sama sebe.

„Kam míří vaše pozornost, tam směruje vaše energie a tam se objeví i výsledky.“-Harv Eker

Studenti, máte většinu života před sebou a jak s touto příležitostí naložíte a jak se jí chopíte, je jen a jen na Vás. Já za sebe mohu říci, že všechno je možné, nikdy se nevzdám a budu bojovat za své poslání a hodnoty, které zastávám! Zda rezonujete na stejné vlně, přidejte se do naší skupiny: TO ZA TO STOJÍ! a budťe obklopeni pozitivními lidmi. Tím změníte svoje myšlení a náhled na život! Všem členům=přátelům této skupiny zároveň děkuji, protože jen díky nim, mamce a víře, jsem takový, jaký jsem! Nejšťastnější člověk na světě!

„Nevidíme svět takový, jaký je, ale vidíme ho takový, jací jsme my!“ – J.C. Hunter

Každý není klikař, nemá oba rodiče podnikatele, ani kamaráda, co by ho dohodil na post ředitele. To však neznamená, že nemáte na víc! Jen nesmíte poslouchat své okolí, nedívat se doleva ani doprava, dát si cíl, jít tvrdě za ním a nevzdát se…a jednou si za to rozhodnutí poděkujete!

– Tomáš Zdražil

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.