was successfully added to your cart.
Kryptoměny

Letošní Bitcoin očima expertů. Co se vlastně stalo?

Od Prosinec 18, 2017 No Comments


Do konce letošního roku zbývá posledních pár dní a v oblasti kryptoměn není nikdo napochybách, že se jedná o rok více než úspěšný. Od ledna, kdy Bitcoin dosahoval hodnoty kolem 1.000$, je dnešní hodnota téměř z říše snů. Od rozmachu několika asijských trhů, až po integraci se společností Square, spuštěním regulovaných termínových trhů, či rostoucího zájmů celosvětových médií.

Důvodem jsou také různé penzijní a hedge fondy, které projevily o Bitcoin mimořádný zájem. Takové instituce totiž ovládají velké množství peněz.
Pro příklad britský hedge fond Man Group ovládá aktiva, přesahující 100 miliard dollarů. K velkým hráčům patří také jihokorejská banka Hyosung, nebo samotná Jihoafrická republika, kde jsou kryptoměny velmi populární a samotní občané berou Bitcoin jako alternativu vlastní měny.

Co říkají odborníci na současný stav?

Portál cointelegraph.com, měl příležitost mluvit s několika odborníky a chtěl znát jejich názor, na současný stav Bitcoinu.

Simon Yu, majitel StormX:
“Široká veřejnost si začíná uvědomovat, že samotný potenciál kryptoměn jde čím dál více do podvědomí hlavního proudu trhu, a bude pokračovat ve vzestupném trendu.”

Christopher Grey, provozní ředitel Caplinked:
“Hodnota by měla nadále růst a čerpat obrovské částky několika desítek miliard dolarů z jiných riskantních investic, jako jsou růstové akcie, nebo jiné spekulativní dluhopisy, nabízející vyšší výnos, typu junk dluhopisů. To by mohlo oslabit cenu těchto investic v důsledku toho, že likvidita se bude pohybovat odtud, do kryptoměn.”

Jon Chou, majitel Bee Token:
“Lidé často říkají, že je příliš pozdě a pomyslný vlak už ujel okolo roku 2010. Ovšem jeden z hlavních problémů je v globálním přístupu. V tomto světě žije sedm miliard lidí. Za předpokladu, že penetrační míra je 10%, a jestliže každý vlastní pouze jednu adresu, je v budoucnu potenciálně ještě 700 milionů adres. To je potenciální tisícinásobek v uživatelské základně. Bez ohledu na kolísání cen v krátkodobém horizontu je důležité si uvědomit, jak daleko jsme k prostoru Blockchainu jako celek.”

Sol Lederer, Blockchain director společnosti LOOMIA:
“Konečně přichází satisfakce pro ty, kteří Bitcoinu věřili i v době, kdy byly terčem posměchu, úrážek a neporozumnění. Někteří jej budou stále nazývat bublinou, ale čím dál více bude ubývat těch, kteří tvrdí, že je to podvod. Budoucnost bitcoinu je stále nejistá. Čelí spoustě technickým nedokonalostem a silné konkurenci. Ať už dojde k čemukoli je zřejmé, že Bitcoin je, byl a zůstane tady. Ať už je jeho hodnota na tisících, stovkách nebo desítkách dollarech.”

Díky moc za feedback, referenci nebo tvůj názor

Tomáš Suchý

Autor Tomáš Suchý

Vždycky mě bavilo tvořit. Fotím, natáčím videa a baví mě marketing na sociálních sítí. Řídím se pravidlem cestuj pomalu a pracuj odkudkoliv.