Skip to main content

Do konce letošního roku zbývá posledních pár dní a v oblasti kryptoměn není nikdo napochybách, že se jedná o rok více než úspěšný. Od ledna, kdy Bitcoin dosahoval hodnoty kolem 1.000$, je dnešní hodnota téměř z říše snů. Od rozmachu několika asijských trhů, až po integraci se společností Square, spuštěním regulovaných termínových trhů, či rostoucího zájmů celosvětových médií.

Důvodem jsou také různé penzijní a hedge fondy, které projevily o Bitcoin mimořádný zájem. Takové instituce totiž ovládají velké množství peněz.
Pro příklad britský hedge fond Man Group ovládá aktiva, přesahující 100 miliard dollarů. K velkým hráčům patří také jihokorejská banka Hyosung, nebo samotná Jihoafrická republika, kde jsou kryptoměny velmi populární a samotní občané berou Bitcoin jako alternativu vlastní měny.

Co říkají odborníci na současný stav?

Portál cointelegraph.com, měl příležitost mluvit s několika odborníky a chtěl znát jejich názor, na současný stav Bitcoinu.

Simon Yu, majitel StormX:
“Široká veřejnost si začíná uvědomovat, že samotný potenciál kryptoměn jde čím dál více do podvědomí hlavního proudu trhu, a bude pokračovat ve vzestupném trendu.”

Christopher Grey, provozní ředitel Caplinked:
“Hodnota by měla nadále růst a čerpat obrovské částky několika desítek miliard dolarů z jiných riskantních investic, jako jsou růstové akcie, nebo jiné spekulativní dluhopisy, nabízející vyšší výnos, typu junk dluhopisů. To by mohlo oslabit cenu těchto investic v důsledku toho, že likvidita se bude pohybovat odtud, do kryptoměn.”

Jon Chou, majitel Bee Token:
“Lidé často říkají, že je příliš pozdě a pomyslný vlak už ujel okolo roku 2010. Ovšem jeden z hlavních problémů je v globálním přístupu. V tomto světě žije sedm miliard lidí. Za předpokladu, že penetrační míra je 10%, a jestliže každý vlastní pouze jednu adresu, je v budoucnu potenciálně ještě 700 milionů adres. To je potenciální tisícinásobek v uživatelské základně. Bez ohledu na kolísání cen v krátkodobém horizontu je důležité si uvědomit, jak daleko jsme k prostoru Blockchainu jako celek.”

Sol Lederer, Blockchain director společnosti LOOMIA:
“Konečně přichází satisfakce pro ty, kteří Bitcoinu věřili i v době, kdy byly terčem posměchu, úrážek a neporozumnění. Někteří jej budou stále nazývat bublinou, ale čím dál více bude ubývat těch, kteří tvrdí, že je to podvod. Budoucnost bitcoinu je stále nejistá. Čelí spoustě technickým nedokonalostem a silné konkurenci. Ať už dojde k čemukoli je zřejmé, že Bitcoin je, byl a zůstane tady. Ať už je jeho hodnota na tisících, stovkách nebo desítkách dollarech.”

Tomáš Suchý

Vždycky mě bavilo tvořit. Fotím, natáčím videa a baví mě marketing na sociálních sítí. Řídím se pravidlem cestuj pomalu a pracuj odkudkoliv.