Skip to main content
Ne každý chce trávit zimu bez sněhu, bez sluníčka a se svetrem u topení. Jak vydělávat na internetu kdekoliv po světě? Proč si nesbalit batoh a nevyrazit na zimu nomádit, pracovat z pláže?
Schválně si spočítej svoje výdaje za tři měsíce v České republice. Pokud se dostaneš nad částku 10 tisíc za měsíc, výborně! Ve světě můžeš zůstat na stejných nákladech, jen dostaneš vyšší standart. Co bys řekl na kancelář s bazénem do kterého máš přístup po celý den? Sedíš tam v žabkách a srkáš u práce koktejl, odpoledne si zajedeš na skútru k moři zasurfovat. Nebudeš si muset lámat hlavu s vařením, jelikož jídlo koupíš na každém rohu. A ubytování? Vila jako z Tvého vison boardu. Ráno posnídáš palačinku, čerstvý kokos a před prácí si ještě odskočíš na masáž. Ano, takto vypadá život v Jihovýchodní Asii za 20 tisíc na měsíc. Také záleží na destinaci a na Tvojí náročnosti.

Na co myslet před cestou?

Pronajmout krátkodobě svůj majetek

To lze dneska snadno, pokud nebydlíš v Horní dolní někde v lese. Airbnb, Homeexchange, nebo další portály Ti pomohou s pronájmem nemovitosti. Svoje auto pronajmeš přes portály RentBy, AJO.cz a CAR4WAY. Garáž nebo parkovací místo můžeš nabídnout na Parkdom.

Nedat za letenku majlant

Akčních letenek je plný internet. Mrknout můžeš na Azair, Cestujlevně, Jaknaletenky, Pelikán, Akčníletenky. Pokud se do Thajska, Filipín, Vietnamu se zpáteční letenkou dostaneš do 11 tisíc a na Bali do 15 tisíc,  tak si můžeš poděkovat, určitě to není špatný nákup.

Vyřídit si víza

Na stránce Víza.cz zjistíš, kde má Česko bezvízový styk a kde je nutné vyřízení předem. Ideální doba pobytu je podle mě vzít na celý měsíc, vyjde Tě nejlevněji bydlení, pronájem motorky a většina Asijských zemí má 30 denní bezvízový styk.

Přesměrovat si poštu

Pokud nebydlíš u rodičů nebo na kolejích, tak si nech přesměrovat poštu na jinou adresu. Služba Dosílka funguje spolehlivě. pokud potřebuješ poslat dopis přes internet využij Listonošku.

Sjednat si cestovní pojištění

Určitě by ve Tvojí povinné výbavě nemělo chybět cestovní pojištění, pak stačí jen doufat, že jej nikdy nebudeš muset použít. Já mám AXA cestovní pojištění, které se vyplatí uzavřít online na celý rok, obzvlášť pokud jsi v zahraničí více jak dvakrát do roka. Stejně tak, pokud máš v plánu vyrazit za hranice na dobu delší, než 6 měsíců, je dobré se odhlásit od placení zdravotního pojištění v České republice. Můžeš na tom ušetřit dost peněz.

Vyřídit si mezinárodní očkovací průkaz, řidičák a  pas.

Kufr, bundu a náhradní tenisky nech doma, nechceš jet na Sibiř. Žabky, tričko a kartáček koupíte na místě za pár šušní, takže si vezmeš jen notebook, další administrativní věci vyřešítš většinou po telefonu, nebo přes email.
A teď si říkáš, jo takovou zimu chci letos zažít! Jenže má práce mě svazuje s místem, dovolenou mám vyčerpanou a šéf mi pracovat z domu neumožní. Právě pro ty, kteří chtějí vědět jak vydělávat na internetu jsme dali dohromady digitální knihu: Vydělávat online a žít offline. Těšit se můžeš na 68 hodnotných stran, vybraných 400+ odkazů a žádnou omáčku. Zažij svobodu díky podnikání online, pasivním příjmům a sdílené ekonomice ještě dnes.
Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.