Skip to main content

Ethereum měl úžasný rok 2017. Ceny dosahovaly hodnot až k 1400 $Myslím si, že v roce 2018 bude Ethereum novým Facebookem díky obrovským možnostem v odvětvích, které těží z decentralizace a transparentnosti.

Ethereum je v podstatě app store pro blockchain. Umožňuje tvůrcům vytvářet a spouštět aplikace, aniž by se museli starat o základní „operační“ systém stejně jako Apple.

Zde je několik oblastí, na které je třeba se zaměřit:

Fundraising a ICO

ICO mají pro Ethereum největší uplatnění. Doposud, abyste mohli realizovat a financovat svůj nápad, museli byste si půjčit peníze z banky, vzdát se spousty kapitálu nebo získat úvěr od lidí, kteří peníze půjčují. ICO je v tomto ohledu řešením.

Jako zakladatel fonduyourselfnow.com jsem spolupracoval s podnikateli po celém světě na jejich produktech a připravil je na jejich ICO. Mnoho z nich pochází z rozvojových zemí, jako je Indonésie (EagleCoin) a Indie (WandX), kde by bylo mimořádně těžké získat značné prostředky pro jejich nápady kvůli nedostatku místních investorů.

Platby a půjčky

V současné době je poměrně těžké kryptoměny utrácet. Krypto společnosti pro platební karty, jako jsou TenX, Monaco, Tokencard, našli řešení. Všechny jsou postaveny na ethereové síti.

Zejména Monako, získalo oficiální souhlas společnosti VISA k vydávání karet obyvatelům Singapuru. Očekávají, že v roce 2018 uvidí obrovský nárůst poptávky, neboť mnoho z těchto společností dostane oficiální schválení od společností VISA nebo MasterCard.

Došlo také k nárůstu úvěrových řešení založených na ethereu, jako jsou například půjčky SALT nebo  ETHLend. Očekává se, že úrokové sazby budou výhodnější než sazby od bank a lidé na celém světě budou mít přístup k financování i bez bankovního účtu.

Hazardní hry

V roce 2017 začal hazardní průmysl s velmi jednoduchou kostkovou hrou, Etheroll. Jde o to, že posíláte ethereum do smart kontraktů a výhry vám jsou zaslány během několika minut.

V roce 2018 se zaměřte na kasína Edgeless a Funfair, jedno z nich by mohlo potenciálně růst tak, aby se stalo největším on-line globálním kasínem. Mají několik výhod oproti tradičním kasinům ve skutečném světě:

  1. Žádné kontroly kapitálu
  2. Anonymita – peníze neprotékají bankovním systémem
  3. Důvěryhodné smart kontrakty pro zpracování plateb a zajištění spravedlivosti hry

Ethereum a hry na něm

Virtuálnímu hraní se na blockchainu neuvěřitelně dobře daří. Mnoho úspěšných herních společností začalo zahrnovat tokeny do svých her a produktů pro financování jejich herního ekosystému. Zde jsou některé zajímavé způsoby použití tokenů:

Decentraland – zde můžete koupit zemi ve svém virtuálním světě. Virtuální světy jsou již k dispozici od roku 2003.

Enjin Coin – slouží k vytváření virtuálního zboží, které mohou lidé kupovat na trhu.

CryptoKitties – jde o tokeny, které  představují digitální koťátko. Na začátku prosince se prodalo více než 17 milionů koťátek, přičemž nejdražší se prodalo za více než 100 000 $.

Ethereum na závěr

Technologie, na níž stojí Ethereum, má spoustu reálného světového využití, které je ještě třeba odhalit a peníze tak neuvěřitelnou rychlostí budou směřovat do inovativních projektů prostřednictvím ICO.

Mark Zuckerburg spustil facebook ve věku 20 let, což bylo před 13 lety a kompletně tím změnil způsob komunikace s našimi přáteli i rodinou.

Vitalik, zakladatel Etherea, ho spustil také v mladistvém věku 20 let, a to asi před třemi lety. Pevně věřím, že v příštích deseti letech Ethereum radikálně změní náš svět tak jako kdysi Facebook.

– Kenneth Tan, spoluzakladatel FundYourselfNow

 

Zdroj: přeloženo z hacekrnoon.com

Kateřina Hlůšková

Studovala jsem ekonomiku a daně na VUT. Kromě cestování, osobního rozvoje a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a účetnictví pro firmy na dálku. Můj web Virtualniucetni.com.