Skip to main content

Před rokem jsem psal článek, Najít sám sebe už jako student. Nyní místo zkouškového období trávím měsíc sebepoznáním v Thajsku, kde je místo 30 cm sněhu 30° ve stínu. První dva týdny jsem se super partou čtyř borců ležel na pláži, popíjel koktejly, cestoval přes Airbnb a bavil se. Při tom válení jsem stihl přečíst knihu Práce na dálku, meditovat, přemýšlet nad životem a rekapitulovat uplynulý rok.

Nyní jsem s Lukášem, který učí online angličtinu v coworkingovém centru Starwork v Chiang Mai, městě digitálních nomádů, a postupuji podle knihy. O víkendu jsem zde navštívil konferenci Nomad summit. Odnesl si spoustu informací a kontaktů, dokonce jsme natočili i videorozhovor. To vše díky internetu, který je největším zaměstnavatelem na světě. Dává svobodu pracovat odkudkoli a umožňuje vydělávat neomezené příjmy. Platí přímou úměrou, podle toho, jak makáme a rosteme. Můžeme říct, ideální zaměstnavatel, kterému je jedno na jakém konci světa jsme připojeni. Každé ráno nám poskytne ke kávě nové technologie a aplikace.

clanek_fb-17

Ovšem je tu nástroj, který je daleko rychlejší a důležitější než internet. Náš mozek, který se učí sám. Ve spojení s cestováním, sebevzděláváním a internetem člověk může růst tempem 100 % denně. Záleží pouze na tom, jak vyplníme tu online a offline dobu mezi tím, co vstaneme a jdeme spát. Proto většinou nepracuji osm hodin denně, ale jedu třeba až do půlnoci, baví mě to. Víte, že nikdy jsem zatím nebyl zaměstnán na plný úvazek, všechny brigády, práci ve Skotsku, poté v bance jsem vykonával na dohodu, či poloviční úvazek. Ta zkušenost mi nechybí, beru to jako krajní řešené, že si jednoho dne najdu práci, neomezenou časem, ani prostorem.

fb_0-20

Žijeme v nejlepší době, příležitostí, jak se živit online, je tolik, až mě to udivuje. Bohužel stát ani zaměstnavatel se o nás nepostará, proto v 21. století doporučuji mladým zapojit se do kvalitního mlm (pár jich znám), nebo pracovat online, ať už točit videa na Youtube, nebo e-commerce na Amazonu. Můj příjem je hlavně díky affiliate, headhuntingu, organizování, z tradingových aktivit a online podnikání. Jediné, co se mi buduje obtížněji v kvadrantu živnostníka, je disciplína. Hlavně s plněním deadlinů a efektivního plánování, vstávání na 6:30 do fitka, nebo ranní čtení knih je většinou v pohodě.

„VYNECHTE JÍDLO, POKUD MUSÍTE, ALE NIKDY NEOPOMEŇTE KNIHU.“- JIM ROHN

Škoda, že nechápeme tu sílu online světa a spíše jako národ bojujeme o tituly a jazyky, i když svět má přebytek vzdělaných lidí. Potkávám studenty tzv. millennials z celého světa, mluví třěmi, čtyřmi jazyky, studují univerzitu v cizí zemi a cestují, mají problém najít relevantní práci. Pracovních inzerátů, stejně tak pozic, je díky automatizaci a internetu čím dál méně. Na pohovorech o kvalitní pozice spolu soupeří desítky zájemců. Navíc, málokteré povolání zůstane po desetiletí stejné. Člověk musí být dneska nadprůměrný v tom co dělá, či studuje, aby uspěl na trhu práce, pokud si nechce založit živnost a dělat naplno v čem je dobrej.

dhh-23

Zpátky k rekapitulaci roku 2014, zažil jsem úspěchy i velké pády, získal spoustu zkušeností a zážitků, vás asi ovšem zajímá, proč je to tak drahá dovolená. Prvních šest měsíců jsem žil naplněně, dělal co mě baví, měl nabitý diář a žil okamžikem! Dost času jsem strávil organizováním akcí. Největší úspěch byla konference Cashflow Summit, nyní chystám s týmem druhý ročník. Také jsem začal aktivně investovat, prvně jsem se dostal přes školu k tradingu, kde jsme soutěžili s týmem v Německu, poté si odpočnul na lyžovačče v Itálii a začal intradenně na forexu spolu s dalšími tradery. Díky jednomu kontaktu jsme pronikly s kolegou i k výkupu nemovitostí  a pohledávek.

„PODNIKÁNÍ ZNAMENÁ ŽÍT NĚKOLIK LET SVÉHO ŽIVOTA TAK, JAK VĚTŠINA LIDÍ ŽÍT NEHCE. PRÁVĚ DÍKY TOMU MŮŽETE STRÁVIT ZBYTEK ŽIVOTA TAKOVÝM ZPŮSOBEM, JAKÝM VĚTŠINA LIDÍ NEMŮŽE.“ – KÁŤA VAŇKOVÁ

Investování do nemovitostí byla kapitola sama o sobě a vydala by na knížku, zkrátka svěřili jsme peníze do špatných rukou. Po půl roce každodenního domlouvání se zjistilo, že je to podvod. Až nyní v Thajsku se dozvídáme, že místo roční all-inclusive cesty kolem světa prožíváme tu nejdražší dovolenou hodně lowcostově. Promrhali jsme kvůli tomu hodně času za posledního půl roku a ztratili pár přátel. Jenže, člověk stejně nic nevezme zpět, ani lidi, kteří ho podrazili. Raději si říkám, že peněz je nejvíc v historii a férových lidí je také dost, proto jedu dál, abych dohnal, co jsem zameškal. Pracuji teď na projektu Investree.czCashflow Summitu, řeším další mikroprojekty a hledám další možnosti alternativního investování. Zkrátka využívám paretovo pravidlo a 80 % aktivit dělám online.

„POKUD SE BUDEME TRÁPI NAD VĚCMI, KTERÉ NEJDOU ZMĚNIT, TAK MOŽNÁ PROŠVIHNEME ŠANCI MĚNIT VĚCI, KTERÉ ZMĚNIT JDOU.“

Roční škola sebevzdělání v číslech aneb jednoduchá matematika- 7 dní půst pouze na vodě a džusech, 42 navštívených seminářů, kurzů a konferencí, minimáně 500 přečtených článku a shlédnutých vzdělávacích videí, minimálně 1 přečtená kniha každý měsíc, celkem zorganizovaná 1 konference, 2 party, 8 cashflow setkání, za posledních 5 mesíců 63x navštívené fitko a občasné výběhy a to nejzajímavější, mám přes více než 300 nových kontaktů, 932 odeslaných emailů, 685 transakcí na běžném osobním účtu, 4605minut (76,8h) odchozích hovorů, 3238 odeslaných sms a opravdu spoustu hodin prokrastinace především u Facebooku, a i když na něm spravuji 5 stránek a 9 skupin, neomlouvá mě to.

me-26

Sečteno, podtrženo, nevím co je norma, každý to máme jinak, ale srovnat to můžete se sebou a dát mi vědět. Zdraví je pro mě priorita, možná proto jsem byl za celej rok 2x nemocnej a nepozřel jsem snad ani jeden prášek. Snažím se hlídat životosprávu, protože o peníze, přátele i lásku můžeme přijít vícekrát, ale o zdraví většinou jen jednou. I přes hodně drahou zkušenost, děkuji Bohu a hodnotím rok pozitivně. Hlavně žijte naplno díky internetu!

– TOMÁŠ ZDRAŽIL 

 

 

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.