was successfully added to your cart.
Alternativní Investice

Dividendové akcie. Méně děláte a více vyděláváteZájem o dividendové akcie roste

Už vás někdy napadla myšlenka, jak by to bylo krásné pozorovat nebe se založenýma rukama za hlavou a vědět, že se vám někde zhodnocují finanční prostředky? Žádná manuální činnost, pot, nervy. Moderní způsob výdělku má mnoho rozdílných podob a nahrává těm, kteří mají zájem se svým životem něco dělat. Jedna z cest vede přes dividendové akcie.

Dlouhodobě perspektivní scénář

Dividenda přinášejí svým majitelům pravidelný výnos, tedy za předpokladu, že obchodujete se správně zvolenou společností. Označují výnos vyplácený akciovkou v rozhodný den do rukou akcionáře. Tento den se určuje na valné hromadě a přichází jednou do roka.

Aktuálně se však na trhu objevují i dividendy zastřešené pod měsíčním proplácením výnosu.

Hlavní motivací v ostrém světě plném útočných investorů vyhrává praktikování ověřené strategie co nejlevněji nakoupit a do budoucna se ziskem prodat. Jen si ohlídejte, ať prodáte po rozhodném dni, výnos by tak patřil novému investorovi, který od vás odkoupil.

Nejzajímavější dividendy

Aktuální trendy poukazují na návrat ke stabilním produktům. Velcí investoři upouštějí od rychle rostoucích segmentů a své finanční prostředky vkládají do dividendových titulů s neochvějnou pozicí. Tuzemský trh se samozřejmě nemůže srovnávat s tím zahraničním, přes to v něm nalezneme zajímavé možnosti, kam své finance investovat. Podívejme se na ty nejoblíbenější dividendové akcie a nechte i své peníze vydělávat.

McDonald’s – Před deseti lety se jednalo o úplného nováčka mezi dividendovými tituly. Síť restaurací s rychlým občerstvením svým investorům nemohla nabídnout více jak 0,55 USD, aktuálně se vyšplhala přes hranici 3 dolarů a patří mezi dividendovou elitu. Pravidelně vyplácená dividenda tak vzrostla o neuvěřitelných 450 až 500 %.

IBM – Již tomu bude téměř 130 let, kdy se na trhu poprvé objevila společnost IBM. Celosvětově uznávaný investor W. Buffett poslechl svůj šestý smysl a vsadil na tohoto koně takřka vše. Zajistil si tak pomyslné prvenství mezi všemi dosavadními investory. Společnost IBM svou vyplácenou dividendu navýšila za necelých 10 let o 494 %.

Phillip Moris ČR – kutnohorská firma po právu patří mezi nejsledovanější dividendové tituly v Čechách. Byla oceněna jako nejlepší zaměstnavatel roku a navíc od roku 2014 zvýšila dividendu ze zisku z 880 Kč na 920 Kč. Čistý zisk společnosti Phillips Moris meziročně stoupl o 14 %.

Rada pro začínající investory

Vložit své peníze do akcií není vůbec těžké, mnohem složitější je správné načasování. Nakoupit akcie známých společností dokáže opravdu každý, ovšem hlavní kouzlo spočívá v ceně nákupu. Nikdy nekupujte předražené dividendové akcie, které pak neprodáte jinak, než se ztrátou. Největší výdělky se totiž ukrývají v akciích s nižší cenou a potencionální předpovědí budoucí prosperity. Otevřete své dveře k pasivním výdělkům díky naší kalkulačce a nezapomeňte analyzovat trhy na portálu Finviz.

 

Díky moc za feedback, referenci nebo tvůj názor

Tomáš Zdražil

Autor Tomáš Zdražil

Autor Investree, budovatel pasivních příjmů a digitální cestovatel