Skip to main content

Je to už měsíc, co jsem přistál v Česku. Přes zimu jsem strávil krásných 5 měsíců různě po světě, makal online a žil offline, a když jsem se vrátil, sám sobě jsem slíbil, že můj pobyt do konce června v Olomouci bude taky stát za to. Rozhodl jsem se znovu udělat Tour de Cashflow ve 4 městech s vybranými řečníky. Hraní je zdarma, takže jestli máš čas, určitě se stav. Hlavní hvězdou měsíce je ale investiční konference Cashflow summit, která proudí Olomoucí již 4. rokem.

Jak to všechno začalo?

Nápad se zrodil už v roce 2014 při studiu na MVŠO. Díky mimoškolním aktivitám, tradingu a předmětu CSR mě jako milovníka organizování různých večírků napadlo uspořádat první konferenci Cashflow summit. Název cashflow jsem zvolil proto, že znázorňuje pohyb/proud. Doslova je to peněžní tok a řešíme ho celý život. Měl jsem zkušenost z financí a různých alternativních investic, a také z hraní deskové hry cashflow. To mi dopřálo skvělé kontakty a vlastnosti, které mě baví. Díky šikovnému týmu spolužaček jsme si vše nachystali sami, včetně cateringu. Osobně se mi podařilo oslovit i Karla Janečka a tím vnikla skvělá akce pro téměř 150 účastníků. Díky ohlasům a řadě navázaných přátelství jsme se rozhodli pokračovat i další rok.

V roce 2015 jsme překonali hranici 200 účastníků a posunuli laťku o úroveň výš, také přijelo jednou tolik řečníků. Nejlépe hodnocenou přednášku měl podnikatel Pavel Opluštil, možná protože byla ze života a vtipná. V roce 2016 jsme vychytali s týmem chyby a stáhli počet přednášejících na 9, abychom akci udělali více praktickou. Tématem byly pasivní příjmy. Pozvali jsme špičky v oboru a zjistili, že pasivní příjmy nevychází z aktivity a není to nic dlouhodobého.

Během těch let jsem si vyzkoušel řadu investic, P2P půjčky, investiční skupiny, akcie, trading, nemovitosti v exekuci a to, co mi dává dlouhodobě čím dál větší smysl, jsou právě témata letošní konference, která si vybrali dokonce sami účastníci. Nasbírali jsme 158 zpětných vazeb a zvolit letní datum 17. června 2017.

Co přinese Cashflow summit 2017?

Kromě špičkových přednášejících z oblasti kryptoměn, sdílené ekonomiky, nemovitostí, akcií a startupů, máme další pecky. Jestli jsi ze stejné krevní skupiny, už to podle témat nejspíš tušíš. Letos pojedem v ultimátním přátelském proudu. Žádný dresscode, žádné nudné obchodní výklady, žádné stavebko či pojištění. Letáky a plasty minimalizujeme a o to více si odneseš praktické zkušenosti. Nově jsme připravili speciální prostor nazvaný Cashflow store, kde ti na peckách od applu odborníci píchnou se založením Bitcoin peněženky, dostaneš programátorské, copywriterské a SEO rady pro svůj web, pomůžou ti s analýzou akcií, můžeš dostat investici do svého startupu nebo zjistíš, jak pronajmout byt přes Airbnb. Networkovat budeme společně při jízdě v Tesle, u grilu a u vodních dýmek na terase nebo na Ololodi po řece Moravě.

Teď si říkáš, kolik ta sranda bude stát? Ne více než loni. Většina vstupenky jde na náklady a samozřejmě nesmí chybět ani budget na objednávky hezkého počasí. Chceme na Moravě udělat akci, na kterou rádi dojedou i Pražáci. Tak, než si zajedeš na dovolenou, přijď načerpat inspiraci a nové myšlenky do Olomouce a my uděláme maximum, abys měl o čem vyprávět i vnoučatům.

Proč Olomouc?

Olomouc byla založená asi před 777 lety a historie tu je mraky. Byla by škoda stěhovat Cashflow summit jinam, do měst, kde je konferencí nadbytek, když už tu získává na tradici. Díky unikátní poloze a rychlé dostupnosti i z Prahy zapustíme kořeny opět v srdci Hané. Těším se na osobní setkání, protože taková přátelství a informace přináší celoživotní úroky.
Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.