Skip to main content

V době, kdy nadšeně očekáváme zprávu, že první česká Equity crowdfundingová platforma Fundlift zveřejní první equity crowdfundingové kampaně nadějných startupů, si stojí za to ukázat, do jakých zajímavých projektů se dá investovat na crowdfundingových platformách po celé Evropě.  Nutno podotknout, že investování do startupů je velmi rizikové, vzhledem k jeho vysokému počtu neúspěšných projektů. Najdou se ovšem takové start upy, které dokáží zaujmout své budoucí zákazníky svou kampaní na crowdfundingových platformách. Přinášíme vám 3 velmi zajímavé start upy, které si své investory rychle získaly. Můžeme se těšit na podobně úspěšné firmy i na českém equity crowdfundingu?

Tip: Proč platit kartou s Mall pay?

  1. Panono

Dech beroucí fotky 360° x 360° z letícího kulatého fotoaparátu. To je Panono Camera! Její zakladatelé si zamilovali davové financování svého produktu. Nejprve zkusili oslovit davy skrze crowdfunding Indiegogo. Nyní využili crowdfundingu přes německou platformu Companisto, kde získali investici 1,6 mil € od celkem osmnácti set investorů. Je ovšem nutné dodat, že tito investoři nezískali podíl v podniku s rozhodovacími právy, ale pouze podíl na jejím zisku.

KLIKNĚTĚ  PRO ZHLÉDNUTÍ PANONO CROWDFUNDING VIDEO PITCH 

Ascani_CameraBall-6-17

  1. Kyl

Dát si zdravější, chutnější a lépe vypadající zmrzlinu. To je nápad, na kterém vyrostl byznys s touto šíleně vypadající a ještě lépe chutnající molekulární zmrzlinou. Kyl molekulární zmrzlina se vyrábí za velmi nízkých teplot – 196 °C za použití tekutého dusíku (klasická zmrzlina se vyrábí při teplotě – 30 °C). Z toho důvodu není potřeba do zmrzliny přidávat více tuku, cukru a vzduchu, které zajistí konzistentnost zmrzliny.

Kyl získal prostřednictvím Companisto crowdfundingové platformy investici 940 tis € od celkem 1979 investorů. Plány této německé společnosti jsou veliké. Budeme se těšit, jak se jim růst vydaří.

KLIKNĚTĚ  PRO ZHLÉDNUTÍ KYL CROWDFUNDING VIDEO PITCH 

1397124106_Produkt-Kollage_red-20

 

  1. Cake

Každý z nás snad zažil tu chvíli v baru, kdy před zaplacením musíme přivolat svého číšníka, požádat ho o účet, připomenout mu, že jsme opravdu chtěli platit kartou a pak konečně zaplatit. Startup Cake chce spotřebitelům těchto 15 minut života vrátit pomocí své platební aplikace. Na svém mobilním zařízení si pomocí této aplikace live zobrazíte svůj účet, můžete jej kdykoliv zaplatit nebo případně rozdělit platbu mezi více lidí. Z této aplikaci profitují i restaurace, kdy se jejich personál může věnovat zkvalitňování zákaznických služeb místo zdlouhavého placení.

Cake v současnosti hledá své investory přes britskou equity crowdfundingovou platformu Crowdcube, kde aktuálně získal investici od 239 investorů v hodnotě 1,2 mil €. Podíl bez hlasovacího práva v této společnosti můžete koupit od cca 70 €. Crowdfundingová kampaň stále běží, takže se na ni určitě mrkněte.

KLIKNĚTĚ  PRO ZHLÉDNUTÍ CAKE CROWDFUNDING VIDEO PITCH 

233f32e762abb34206c82ba9d50d0bcc-23

Zdroje: Ulule, Companisto, Crowdcube

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.