Skip to main content

Skryté tajemství peněz je desetidílná videosérie natočená investorem Mike Maloney, který je i autorem knihy Investujte do zlata a stříbra. Jeho aktuálnost a síla informací je stále důležitější. Neberte to jen jako reklamu na fyzické kovy, ale podívejte se na to ze svého úhlu. V posledním díle zmiňuje i kryptoměny, jelikož sám M. Maloney do nich také investuje.  Samozřejmě budou hrát významnou roli v téhle hře. Pro pochopení historie, systému a fungování peněz je to velice dostačující a názorné.

Skryté tajemství peněz – přesun bohatství

V následujících letech dojde nejspíše k největšímu přesunu bohatství v historii. S každou krizí, ale přichází příležitost. Je dobré se zaměřit dlouhodobě a začít investovat do sebe. To vám přinese celoživotní úroky. Čím více se vzdělávám, tím méně se dívám po měsíčních výnosech a investicích, po kterých se za několik let slehne zem. Co mě zajímá je, jaká měna nahradí dolar a jaký dopad to bude mít na fyzické vs. digitální zlato, o nichž jsem psal předchozí článek. Případně proč nakupujeme slitky přímo ze sléváren.

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat byznys eventy po světě. Baví mě vanlife, jachting, coliving a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.