Skip to main content

Proč dnes platit za vzdělání, když ideální řešení zdarma je online škola. Informací je každým dnem čím dál víc. Každou minutu je na YouTube nahráno 300 hodin videí. Na Googlu se uskuteční přes 3,5 miliardy vyhledávání za den.

Nikdy nebyli informace dostupnější rozvojovému světu. Dokonce je dnes snadnější dostat po celém světě vzdělání, než základní potraviny. V lednu jsem pracoval z Vietnamu, kde mají dokonce levnější data (10GB/160kč). Není divu, že svět ujíždí online, hlavně z mobilních zařízení, viz. úvodní foto.

Online škola vzdělání

Internet bude v blízké budoucnosti po celém světě zdarma. Youtube je skvělé místo na vzdělávání, přednášky, vyberete si podle referencí a oblasti. Kdykoliv si video stopnete a můžete si pohodlně vše zaznačit do cloudu. Stejné platí i pro elektronické knihy. Ty nejzajímavější nástroje, aplikace a zdroje, kde čerpat zajímavý obsah jsme sepsali do manuálu, který si můžete stáhnout vpravo >>.

Přikládám 5 přednášek, které jsem nedávno shlédl výměnou za několik desítek minut času, což takovou investici máme všichni. Netýkají se přímo pasivních příjmů, ale toho co následuje předtím, než si je člověk začne budovat, změně myšlení, pak je teprve fáze jednání a budování.

Na články je vynikající nástroj Feedly, dáte si tam všechny blogy, portály které sledujete a jedním kliknutím vám vyskočí top články ze všech zdrojů, podle oblasti na kterou máte zrovna náladu. Odebíráním správných kanálů na Youtube si také rychle filtrujete videa, které stojí za shlédnutí.

Offline vzdělávání je fun

Na živých akcích bývá nezajímavější networking pro navazování vztahů, a získání zážitků z paralelního programu a přestávek. Ten mají velice povedený na konferenci Glorious, kde určitě nebudeme chybět. Rozhodně jedna z top akcí, na kterou nezapomenete. Mezi fanoušky si nezapomeňte dát také naši konferenci Cashflow summit. Tématem budou pasivní příjmy a vybřednutí z krysího závodu. 

Jestli nevíte, jaké akce se konají ve vaší lokalitě, běžte na Evensi a vyberte si, co vás zajímá. Když nenajdete nic offline, online vždy najdete přínosný obsah. Pokud víte o akci, která je přínosem i ostatním, můžete ji vložit níže do komentáře.

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat byznys eventy po světě. Baví mě vanlife, jachting, coliving a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.