Skip to main content

Německý internetový gigant Rocket Internet, který skrze skupinu Delivery Hero drží podíly ve dvojici původně českých food delivery služeb DameJidlo.cz a Jidloted.cz, podle informací, které se nám podařilo získat, připravuje obří balík peněz pro investování do startupů v pokročilé fázi a to prostřednictvím svého nového fondu. Konkrétně pak bude mít k dispozici 1 miliardu euro, v přepočtu tedy zhruba 27 miliard Kč.

V čele fondu bude 42letý CEO Rocket Internet Oliver Samwer, který byl před několika dny označen časopisem WIRED jako nejvlivnější člověk v evropském technologickém průmyslu. Peníze umožní skupině vsadit na projekty v pozdějším stadiu vývoje a vytvořit si tak další vertikály, které doplní stávající globální služby s online rozvozem jídla a módou.

Že je Rocket Internet opravdu evropskou špičkou dokazuje jinak portfolio 30 společností zaměstnávajících celkem 33 000 lidí. To je však pouze malý střípek, protože plány jsou podle Olivera Samwera daleko ambicióznější. V následujících 10 letech by to mohlo být až 250 000 pracovníků, s tím, že cílem je mít 1 milion zaměstnanců po celém světě.

 

Zdroj Czechcrunch

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat byznys eventy po světě. Baví mě vanlife, jachting, coliving a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.