Skip to main content

Za uplynulý měsíc jsem spal na 17 různých místech od jurty, jachty, až po luxusní dřevostavbu a pod šiřákem. Tak dynamický a pestrý měsíc jsem snad ještě neměl. Pokud tě zajímá co organizuji, čím jsem si prošel, od Bufa, VR, Colours, nebo bouřce na lodi, tak tohle jsou moje postřehy. Fakt jsem za všechno vděčný, co a kdo mi přichází do života.

Odstartoval to 6. ročník Cashflow summer

Nejvíc transformační byznys konference, kterou jsem kdy organizoval. Možná tím, že byla poprvé open air. Nikdy předtím jsem: Neposlouchal přednášky v sedacím vaku s kokosem u vodní dýmky. Nepokecal s tolika přáteli. Nedostal žádnou vizitku a přitom propojil stovky konexí. Nezajezdil si tak dobře na wakeboardu, jetsurfu, flyboardu. Neprojel si 700 koní v Tesle. Nejel 190 km/h v Mustangu. Nevypil tolik kokosů. Nekoupal se v tak čisté vodě v ČR. Neviděl modré nebe přes zavřené oči při dýchací metodě podle Wim Hofa. Nebyl víc najetej a zároveň unavenej (bez alkoholu). Necvičil jógu na pláži. Nenatáčel video 360 pro VR. Neslyšel lepší houslistické vystoupení ever. I slzu jsem ukápl na pódiu, to je co říct. Baví mě se rozdávat pro ostatní, zbytek přijde samo!

První trailer z konference Cashflow summer je venku. Nejlepší shrnutí, alespoň co se obsahu z diskuzí týče napsal Danny Mustaffa na svém blogu Digitální nomádství.

Bufo v Lovětíně

První půlrok jsem zakončil na statku v LOVĚtíně. Řekl bych, spal jsem tam tři noci pod širákem a koukal na hvězdy, ale bylo za tím něco víc. Budu autentickej. Před rokem jsem poprvé slyšel o Bufo. Zřejmě většina z vás o tom nikdy neslyšela. Když jsem viděl film, za kterém stáli Češi (Záruba, Dejčmar, Grof, Bém) dost mě to nahlodalo ke studiu přírodních psychadelik a transpersonální psychologie.

Je jasné, že to není pro všechny. Prvně člověk musí prasknout několik bublin, mít otevřenou mysl, chtít se posouvat, vzdělávat a nebát se experimentovat. Hlavně neuvíznout v nějaké “pravdě” do konce života.

Nechci tvrdit, že jsem poznal kolektivní vědomí, Boha, jednotu, bezpodmínečnou lásku, protože stále vím tak málo, ale cítím, že jsem o kousek blíž na své cestě. Syn organizátorů Leonardo se narodil ve stejný den jako já. 17. ledna a víc mi připomněl, proč jsem tu. Stejně tak i žába a lektoři.

blank

Touha, poznávat svět a sebe mě přivedla na tohle místo. Vlastně to nejde ani popsat slovy jak to bylo intenzivní. I když jsem si nahrál audio (mohu poslat soukromě do mailu spolu s termíny a filmem), gram praxe je víc než tuna teorie. Eden máme všude na zemi, hlavně v nás. Tohle uvedomnění můžeme prožít kdekoli na světě a v každém věku.

Jachta s 20 byznys přáteli

Co jsme koupili sedací pytle Wegett, dýmky, kokosy, rozhodli se je půjčovat a dělat cashflow setkání častěji, tak jsme odjeli do Chorvatska. Na klasickou dovču bych tam už nejspíš nejel. Ovšem na plavení, pronájmy jachet a večery v zátokách je to ráj se svými 1185 ostrůvky.

Dal jsem dokupy bandu 20 přátel, které spojuje byznys/krypto. A jelikož jsme převážně panenská posádka, většina je na lodi poprvé, tak utržená brzda, nebo zamotané lano ve vrtuli není výjimkou. Ovšem největší zážitek byla nedělní nečekaná bouřka, kterou jsme trávili na bójce viz. foto. Zatímco Davidova loď měla záchranné vesty a seděla v podpalubí, na Liborově lodi u nás byla menší párty. 

blank

Při vytahování plameňáka (Fernando), který lítal 5m nad hladinou jsme zapomněli prvně vytáhnout motorový člun a tak nám ho odnesl vítr. Ráno jsme sice motor našli dobitý na pobřeží, ale nefunkční. Pro takové chvíle se hodí udělat si pojištění depozitu. Ovšem večírek to neukončilo, ale spíš rozjelo kontaktní tanec, i když blesky lítaly ze všech stran.

Pokud chceš otestovat tým, zažít pánskou i dámskou jízdu dokupy, nebo otužit partnerský vztah a zároveň být každý den na jiném místě. Plachtění je jasná volba. Příští rok dáme repete, dost možná na větší a jinde.

VR mastermind v Olomouci

Ve Vault 42 jsem propojil 20 nadšenců, zejména ti, kteří mají byznys na virtuální realitě. Od prohlídek realit, developerských projektů až po zábavu a vzdělání. Je to oblast v plenkách. Stejně jako programování smart kontraktů, tak i střih videí a edukace ve VR je blízká budoucnost. Už teď jsou bezdrátové brýle Oculus dostupné a neuvěřitelně nabušené. Až budou stát místo sedmi tisíc dva, budou zřejmě ve většině domácností jako pc.

Když jsme akci zakončili networkigem a testováním ve Smarthotel Nezvalova Archa(ze 40 kontejnerů), tak mi jedny brýle kamarád Pavel na dva týdny půjčil. Zatím mazec. Ty videa ve 4K s dobrými sluchátkami jsou mazec. Skoro z toho nespím.

Poprvé na Colours of Ostrava

Největší festival, kde jsem zatím byl. Zajímalo mě to obsahově i z pohledu organizátora. A mile mě to překvapilo. Je to fakt neuvěřitelně zakomponované do industriálního areálu Dolních Vítkovic. Před sto lety se zde dělal světový byznys, kde dělníci potili krev a nyní světový festival, kde se lidi baví. Má to ducha. Žádný bordel, intelektuální cílovka, stovky přednášek (Meltingpot), koncertů a zábavy na jednom místě. Klobouk dolů dát tohle dokupy.

Zároveň takové čtyřdenní rande s Kačkou, se kterou už plujeme dva roky. Furt se poznáváme, posouváme, inspirujeme, pomáháme a čím víc si dáváme svobody a prostoru, tím víc nás to spojuje. A proto mě už na Bali napadlo udělat kontaktní kemp.

blank

Contact days – kemp doteku, chladu a tance

Dali jsme ho dohromady s biohackerkou a experimentátorkou Veronikou a Liborem, který se věnuje 17 let bojovým uměním, biohackingu a hlavně otužování a dýchacím metodám. Mezi jeho nejznámější kurzy patří chlad a dech, podle The Iceman (Wim Hof), kterého zná osobně.

Shodli jsme se, že nejen podnikatelům chybí kontakt, proto spolu chystáme Contact days: Kemp dotyků, dechu a chladu, kde v programu nebude chybět ledový bazén, dýchací cvičení, TRE, Oshova dynamická meditace, akrojóga, potní chýše, kontaktní tanec a další cool aktivity. Kdybys náhodou neměl plán na tento víkend 25.-28. červenec.

Každopádně to není poslední akce letos, i když bych rád srpen/září odjel směr Gruzie na motorce, tak minimálně ještě setkání u wakeparku na Nákle, nebo další byznys/wellness chatu nejspíš 17.-20. říjen.

Pokud se tak má stát, někde se propojíme a potkáme. Krásný léto!

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat byznys eventy po světě. Baví mě vanlife, jachting, coliving a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.