Skip to main content

Mobilní aplikace z oblasti financí již nejsou novinkou, právě naopak jsou velmi oblíbené. V online světě nebo se smartphonem v ruce trávíme množství našeho času. Využít potenciál dnešní doby je možností jak mít přehled ve svých penězích.

Tyto aplikace nabízejí přehled o vašem finančním stavu. Na základě informací si pak víte stanovit cíle, které víte pomocí finančních aplikací naplňovat. Aplikace udělají ze zaznamenávání příjmů příjemnou záležitost.

Wallet

Symbol donut+graph

Jedná se o jednu z nejpoužívanějších a nejstahovanějších aplikací pro správu osobních financí. Aplikace lze používat jak na smartphonu (Android), tak i na PC díky webové platformě. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma, ačkoliv v aplikaci budete mít možnost využít zpoplatněné tarify. Pro využití aplikace pro správu financí jednotlivce je naprosto dostačující tarif Free, který podporuje správu až dvou účtů, obsahuje moduly Dluhy, Nákupní lístek a Záruky. Dále tarif nabízí neomezený počet záznamů. Cena zpoplatněných tarifů se pohybuje v rozmezí od 9 až do 99 eur.

Aplikace je vytvořena pro skutečné každodenní použití. Díky této aplikaci máte přehled nad vašimi financemi. Aplikace je jednoduchá s intuitivním designem, díky tomu se s touto aplikací naučí pracovat opravdu každý.

Po zapnutí aplikace a vytvoření účtu uvidíte domovskou plochu, na které uvidíte bilanci vašeho účtu, bilanční graf a posledních 10 zadaných záznamů. Na horní liště naleznete tlačítko pro synchronizaci s ostatními zařízeními, tlačítko pro hlasové zadávání záznamu pomocí šablony a samozřejmě také možnost pro manuální zadání záznamu.

Spendee

mobilna_aplikacia_spendee

Nemáte přehled o svých financích a hledáte komplexní aplikaci, která vám s tím pomůže? Doporučuji Spendee. Aplikace pochází od vývojářů se sousední České republiky a vůbec nezaostává množstvím aplikací za žádnou jinou. Základ aplikace spočívá v  sledování příjmů a výdajů.

Aplikace zaujala svou jednoduchostí a grafickým provedením. Nabízí nejrychlejší a nejjednodušší práci s nahazováním příjmů a výdajů a také jednoduchý přehled za co nejvíce utrácíte.

Udělaná je velmi jednoduše a po pár minutách budete mít pocit, jako byste ji používali roky. Má jednoduché a přehledné menu.

MyMonKey

mobilna_aplikacia_mymonkey

Jako první jsme si představili aplikaci od sousedů z Čech. Slováci také nezaostávají a MyMonKey je toho příkladem. Jak úvadázajú na jejich stránkách je to klíč k Vašim penězům a hlavně jednou z mála Slovenská aplikací pro správu osobních financí.

MyMonKey je velmi jednoduchá a přehledná aplikace. Podmínkou je, abyste měli v bance nastaveny SMS notifikace o pohybech na Vašich účtech. Aplikace podporuje agregaci sms dat zaslaných z Tatra banky, SLSP, VÚB, ZUNO, Prima banky, Raiffeisen bank, mBank, Poštovní banky, ČSOB a  nejnovější i Unicredit Bank.

Hned po spuštění aplikace Vás čeká nastavení bankovních účtů ze kterých se budou v aplikaci zobrazovat informace o Vašich příjmech a výdajích. Po uložení účtu se na úvodní obrazovce zobrazí Váš účet s příslušným logem banky.

Mobilní aplikace poskytuje tři hlavní funkce, kterými jsou přehled transakcí, přehled disponibilního zůstatku na účtu a srovnání příjmů a výdajů za určité období.

Mint

mobilna_aplikacia_mint

Mobilní aplikace se dokáže postarat o kompletní přehled a vyhodnotí Vám jako nakládáte s financemi za daný měsíc. Mint je oceňována aplikace, kterou používá více než 10 milionů lidí.

Údaje ze všech účtů máte na jednom místě a své peníze můžete spravovat kdykoliv a kdekoliv.Aplikace je podobná MyMonKey. Na začátku užívání nastavíte přístup k bankovním účtům, zvolíte požadované limity. Následně můžete v aplikaci sledovat, jak se Vám daří plnit nastaven plán.

S mobilní aplikací sledujete své výdaje, vytváříte rozpočet a sami si dokážete zjistit za co a kolik peněz jste utratili. Mint je skvělá přehledná aplikace, která Vám udělá přehled ve financích a pomůže se spořením.

Finanční deník
mobilna_aplikacia_financny_dennik

Je to nuda a otravné, stále počítat a sledovat příjmy s výdaji. Finanční deník Cashmon jeslovenská aplikace fungující od května 2013. Udělá z vás účetního a naučí Vás sledovat příjmy a výdaje.

Žijeme v době smartphonů s non-stop internetovým připojením. Využívání počítačů na kontrolu výdajů a příjmů není ničím novým. Možná si říkáte, „Ale vždyť já vím, kde míjím!“ Nu, není to zcela tak. Spousta lidí si jen myslí, že to ví, ale skutečnost je často jiná.

Pravdou přitom je, že vědět, kam peníze plynou av jakých množstvích, je prvním a nezbytným krokem k zodpovědnějšímu přístupu s  hospodařením peněz.

Finanční deník a evidence peněz v Cashmone Vám nezaberou více než 5 minut denně. Je to hodně ve srovnání s časem, který trávíte v práci? Evidovat si své výdaje je po chvíli hračka, protože ovládání Cashmonu je jednoduché.

Napište do komentářů, jak se vám líbily jednotlivé aplikace. Případně se s námi podělte o ty, které zaujaly Vás.

Tomáš Zdražil

Jsem zakladatel Investree, organizuji konference jako Cashflow summer a rád propojuji příležitosti. Nomádím po světě, hlavně přes zimu. Pohltilo mě cestování na motorce, kryptoměny, sdílená ekonomika, colivingové a neziskové projekty.