Skip to main content

Původem brněnský startup na vyhledávání levných letenek, Skypicker, zařadil nedávno do své nabídky takřka všechny aerolinky a nově je umí kombinovat s tzv. „low-costy“, tedy těmi nejlevnějšími letenkami. Po nedávné investici ve výši 25 milionů korun, má takřka neomezený prostor pro růst, který se meziročně pohybuje ve stovkách procent.

Aktuálně se Skypickeru daří generovat měsíční obraty ve výši 6 milionů euro, tedy zhruba 162,1 milionů korun. To je přibližně 6x tolik, co v listopadu minulého roku. A že to investorům musí dělat radost, protože za minulý měsíc se podařilo vytvořit zisk před zdaněním ve výši 6,7 milionů korun a jen za měsíc červen vygenerovat vyšší tržby, než za celý minulý rok.

Zaletět si můžete například do severských zemí kam jsou letenky i nejlevnější a to konkrétně od £7 za jeden směr (cca 300 Kč). Skypicker má však lety kamkoli si vzpomenete.

Takový růst momentálně zvládá více než 100 zaměstnanců, které se podařilo přestěhovat do prostředí velké secesní vily. Skypicker dokonce nedávno řešil zásadní problém se zrušenou linkou společnosti Ryanair a poškozeným zákazníkům proplatil kompenzaci ve výši 2 milionů korun.

V případě že skombinujete Skypicker s Airbnb zažijete exotickou dovolenou  za cenu Chorvatska. A to za to stojí.

Zdroj Czechcrunch

 

 

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.

Leave a Reply