Skip to main content

Osoba Jordana Belforda došla v loňském roce velké slávy díky filmu Vlk z Wall Street, ve kterém zazářil Leonardo Di Caprio. V reálném životě se momentálně živí jako motivační speaker a jak si možná pamatujete z filmu, taktéž natočil sérii video kurzů, ve kterých se snaží předat něco ze své schopnosti prodat komukoli cokoli za nejlepší cenu.

Nelze vůbec pochybovat, že Jordan je vynikající obchodník.  To opět potvrzuje už cenou, za kterou je schopen svoje kurzy prodávat. Po úspěchu filmového trháku cena ještě trošku povyrostla a momentálně se zastavila na 1997$. V ceně je kromě 10-ti DVD s video kurzem také neomezený přístup na jeho webové stránky (kde můžete video kurz i zakoupit), kde naleznete i podpůrné texty a také se můžete na ledasco přímo Jordana prostřednictvím emailu doptat.

Vlastní video kurz je rozdělen celkem do deseti výukových lekcí a celková délka projekce lehce překračuje 8 hodin záznamu. Pokud se rozhodnete k nákupu kurzu, vyčleňte si mnohem více, než 8 hodin času. Jordan je nezadržitelný a chrlí jednu podstatnou informaci za druhou. Připravte si proto velký notes a spoustu občerstvení. Doporučuji shlédnout maximálně dvě kapitoly za den, sepsat poznámky a po zbytek dne jen vstřebávat nové informace.

Co se náplně kurzu, nemá cenu se rozepisovat o jednotlivých kapitolách. Poměrně velká část kurzu ( ta, která pojednává o „správném“ mentálním nastavení mysli) vám bude jistě připomínat materiál Tonyho Robbinse. Belfort se podělí i o svůj názor na širokou veřejností oblíbené poučky „zákona přitažlivosti“ z knihy Tajemství. Naopak tvrdí, že je třeba se aktivně posouvat blíže k tomu, co chcete. Nikoliv pasivně sedět a čekat. Nenechte se zmást, tento kurz nestojí 2 tisíce dolarů jen tak pro nic za nic. O většině informací jste zaručeně ještě nikdy neslyšeli. Nejsem sice přesvědčen, že to tak docela platí pro naši českou kotlinu, nicméně v USA či na jiných velkých trzích se vám cena kurzu vrátí na uzavřených obchodem během několika málo měsíců.

Hlavní vodítko prodejní části kurzu (jedná se převážně o telefonní prodej) spočívá v tom, že rozhovor plánuje od konečného souhlasu klienta s obchodem po začátek hovoru (straight line). Cestou logicky narazíte na řadu námitek ze strany klienta, jež přímou cestu k obchodu trošku zamotávají, vašim úkolem je pak dostat klienta zpátky „na trať“. Za nejdůležitější považuje Belfort první čtyři vteřiny hovoru. Za první čtyři vteřiny hovoru musíte stihnout nastavit 3 hlavní pravidla s člověkem na druhé straně tak, aby jste mohli pokračovat rovnou k vytouženému prodeji.

Prvním krokem je ukázat, že jste „protřelým žralokem“, jež se vyzná v tématu, o kterém chcete mluvit. Pokud nejste, alespoň se tak snažte vystupovat. Druhým klíčovým bodem je ukázat nadšení a zápal pro věc. Někdo by mohl namítnou, že to je poněkud americký stereotyp, opak je však pravdou, americký enthusiasmus se nově šírí mezi českými obchoďáky jako  nemoc a vždy je lepší jít s proudem. Za třetí, musíte dát najevo, že jste expert. Lidé rádi hovoří s experty a rádi je poslouchají, věří jim a nechají si poradit.

Celkové hodnocení 9 z 10. Video kurz obsahuje skutečně originální informace, ke kterým si jinak nestanete. Belfort je svižný, stručný a nevyplňuje kurz zbytečnou plstí.  V případě, že pracujete na pozici obchodního zástupce, můžete si směle přidat i desátý bod z deseti, jelikož se vám cena kurzu rychle vrátí. Pro ostatní, jež si chtějí kupříkladu rozšířit vzdělání, je cena kurzu na české poměry poněkud přemrštěná.

 

Zdroj Monty Rich

 

 

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.