Skip to main content

Ve světě internetu se nové funkce rodí každý den. Mimo služby, které jsme zvyklí pravidelně používat, je těžké tyto vychytávky sledovat nebo si jich vůbec všimou. Proto jsme dali dohromady následující online triky, které ti usnadní pohyb v online světě a přinesou užitek. Díky nim se naučíš, jak budovat sociální sítě.

Stahuj videa a písničky z YouTube jen tím, že z URL smažeš tři písmena

Spousta z nás jistě využívá softwary na stahování písniček a klipů z YouTube. Kdo si však rád zaplácává počítač programy navíc a poté se jimi složitě proklikává ke kýženému výsledku? Existuje snadnější cesta, bez jakékoli instalace čehokoli. Stačí si na YouTube najdít libovolné video a z URL adresy daného videa smazat tři písmena a to konkrétně “ube”, díky čemuž ti vznikne link yout.com/xxxxx a budeš přesměrován na stránku, která umožní dané video stáhnout, a to buď jako MP3 nebo MP4.

Sleduj filmy online, bez registrace a googlení

Chceš koukat na film v dobré kvalitě, v angličtině a ještě s titulky? Jde to i bez registrace a hodinového googlení. Jednoduše běž na fmovies.se a vyber si svůj film na večer. Nebo si předplať satelitní Flix TV a koukej na cokoliv.

Zálohuj a sdílej vše v cloudu. Flash discům už odzvonilo

Snad neposíláš přátelům dokument ve wordu, nebo soubor sám sobě přes email, abys je otevřel v jiném zařízení. Máš-li iOS, zařízení od Apple, aktivuj si iCoud. Na Macbooku jednoduše nahraješ soubor do složky ve finderu a v mobilu, nebo tabletu si daný soubor stáhneš během pár vteřin. 5 GB máš zdarma a k tomu jsou soubory zálohovány a dostupné odkudkoliv. Alternativou je Dropbox, případně Amazon Drive, který je bez limitu za 59,99 dolarů ročně s tříměsíční zkušební lhůtou zdarma. Na posílání dokumentů a tabulek v excelu je ideální Google doc propojený s gmailem.

Volat jde i jinak než přes Skype

Když se řekne zavoláme, myslí se tím většinou po Skypu. Pokud chcete sdílet obrazovku je to fajn, ale mnohem jednoduší je volat přes Facebook(Messenger), jestli máte iOS tak Facetime. Ve Španělsku, Jižní Americe a dalších státech je hlavní aplikace pro volání Whatsapp.

Grafiku, koláže a příspěvky na sociální sítě za minutu

Říkáš si, jak udělat ty super koláže, plakáty a fonty písma, když neumím ve Photoshopu? Je to jednodušší než si myslíš. Pro Instagram existuje Layout aplikace, kde během pár vteřin vytvoříš koláž. Příspěvky, které sdílíme na Facebooku Investree nebo stejné, jaké má Svět úspěšných, vytvoříš jednoduše a zadarmo na webu Canva. Další alternativou je Pictochart. Fotky  do pozadí stáhneš zdarma na Unsplash.

Máš přehled o tom, co jsi kdy přečetl a co chceš číst?

Čteme rádi, ale málo si zaznamenáváme myšlenky z knížek, natož knihy, které jsme kdy přečetli. Amazon má službu Goodreads, která je na to ideální. Jednoduše si evidujete vaši online databázi a přidáváte knihy, které si chcete jednou přečíst, nebo které čtou tví přátelé.

Na Facebooku můžeš sledovat konkurenci

Tvůj Facebook je výkladní skříň. Díky nástroji Stalkface si jednoduše zjistíš, co tví přátelé či stránky, které sleduješ, kdy sdíleli, lajkovali, nebo na jakých fotkách jsou označeni. S tímhle nástrojem ale pozor! Využívej jej svědomitě, ne vždy je dobré na každého všechno vědět. Pro Facebookové stránky a jejich analýzu je super tool fanpagekarma, který ti ukáže nejlepší příspěvky a přehled o stránce. Více o budování Facebooku je ve videu níže.

Zajímá tě, jak získat více followerů na Instagramu a fanoušků na Facebooku?

Umět se pohybovat na internetu a využívat všechny jeho nástroje jsou schopnosti nutné k přežití ve světě, ve kterém žijeme. Dnes už prostě nestačí umět rozdělat oheň. Další online triky a hacky najdeš v digitální knize Vydělávej online, žij offline! Dva tipy jsem ale natočil do videa, pokud tě zajímá, jak rozjet tyhle největší dvě sociální sítě.

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat seberozvojové akce a byznys kempy Cashflow summer. Baví mě vanlife, jachting, colivingy a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.