Skip to main content

Jak fintech mění bankovní prostředí a online služby? Tento trend v sobě spojuje slova finance a technologie. Spojuje v sobě sociální sítě, mobilní aplikace, online bankovnictví, cloud, crowdfundingové portály, peer to peer půjčky, nebo kryptoměny. Jejich prostřednictvím nabízejí fintech startupy produkty, jenž inovují finanční business a tím ho pro nás uživatele dělají rychlejší a dostupnější.

Vybral jsem ty nejzajímavější startupy, nástroje a fintech aplikace, které sám nebo moji přátelé využíváme. Do komentářů se s námi můžeš podělit, jaké nejvíc využíváš ty. Tři nejzajímavější, kteří se podělí s fintech vychytávkami, co využívají, zasdílí článek na Facebooku pod #investree a přidají i jiný tip do komentářů, dostanou od nás digitální knihu Vydělávej online, žij offline

Fintech aplikace skrze transfer, směnárny, účty

 • WB21– Používej svoji debitní kartu globálně. Moderní online banka působí ve 180 zemích, akceptuje 22 měn včetně Bitcoin plateb a má vysokou formu zabezpečení i co se týče rozložení peněz.
 • Revolut–  Účet pro tvůj globální životní styl. Nabít peníze můžeš rovnou na kartu, není třeba žádné zakládání účtu. Výběry do 500 liber po světě jsou free. Nabízí 23 měn a vždy dostanete středový kurz. Pro cestovatele ideál.
 • Transferwise–  Posílej peníze s férovým kurzem. Online převody jsou až 8x levnější, než u normální banky.
 • Goldmoney– Peníze nejsou kryté zlatem už od roku 1971, ale tahle globální společnost nabízí spoření ve zlatě a platební síť zároveň. Hodnotu, kterou máš na účtu, máš i ve zlatě.
 • Twisto– Český startup. Okamžitý nákup s platbou na později. Twisto za tebe celý měsíc platí nákupy na internetu, složenky či faktury a všechny transakce ihned eviduje v mobilní aplikaci. Ty máš vše pod kontrolou a po měsíci zaplatíš vše naráz.
 • Spendee– Česká apliakce, díky které hned vidíš kam tvé peníze tečou a máš svůj rozpočet pod kontrolou.
 • Interactive Brokers– Nejlépe hodnocený broker pro trading a investování s velmi přijatelnými poplatky.
 • Finviz– Jednoduchý nástroj pro finanční viuzualizace. Ideální pro přehled na trzích, analýzu firem a grafy.

P2P, crowdfunding platformy

 • Zonky– Česká nejznámější P2P platforma, která má aktuálně nadbytek investorů, takže spíše zvaž půjčku, pokud je třeba. Alternativou může být Sym credit, Benefi, nebo v zahraničí Landing club.
 • BTCjam – P2P investování a půjčování, ale přímo v bitcoinech.
 • Blockchain– Decentralizovaná databáze, taková účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jenž uchovává transakce provedené uživateli. Zároveň se jedná o peněženku pro bitcoin.
 • První klubová– První česká P2P směnárna pro přátele a jejich přátele, kde pojistíš sebe i majetek, a když ti nevznikne škoda, tak část peněz dostaneš zpět. Mohu poslat pozvánku. Každý člen má tři.
 • Fundlift– Český startup a investment-crowdfundingová platforma. Díky ní můžeš být součástí investment-crowdfundingu, businessu nové generace.

Každá z těchto aplikací mají svůj účel a hodí se je mít na dosah palce v telefonu. Projdi si, co nejvíc vyhovuje tobě, určitě něco najdeš a poděl se s námi o své zkušenosti a další tipy.

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat byznys eventy po světě. Baví mě vanlife, jachting, coliving a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.