Skip to main content
Investice

BRNĚNSKÝ STARTUP ULOVDOMOV.CZ CHCE ZMĚNIT TRH S PRONÁJMY NOVOU KILLER FUNKCÍ

Napsal 6 září, 2015No Comments

Zakladatelé Chlapské zásilky už půl roku čeří zatuchlé vody internetových vývěsek s bydlením. Svůj projekt jménem Ulovdomov.cz zaměřili na trh s nájemním bydlením, kde podle statistik proběhne přes milion transakcí ročně. A jdou na to velmi chytře, možná i díky jejich rádcům, Oliverem Dlouhým ze Skypickeru či Jiřím Hlavenkou z FAYN.

Jako každý two-sided market, i Ulovdomov.cz potřeboval na svůj web dostat obě strany trhu naráz – jak nabídky, tak poptávky bydlení, a oběma jim nabídnout unikátní value proposition. Prvním krokem byl proto uživatelsky příjemný web, jehož obsahem byl však „pouhý“ agregátor všech nabídek z velkých serverů. To stačilo na to, aby se z nich stal největší portál s nájemním bydlením v České republice, s návštěvností přes deset tisíc unikátů denně.

Monetizace je ale věc druhá, i tady jde však vidět, že tahle partička ví, co dělá. Jejich cíl je totiž řešit největší problém té silnější strany trhu. Tedy pomoct vlastníkům nemovitostí si lépe vybírat mezi zájemci o bydlení, minimalizovat riziko, že si vezmou do bytu neplatiče nebo jinak nepříjemného nájemníka.

A právě toho se týká nová funkce, kterou uvádějí v těchto dnech, nazvaná Credit Check. Zájemci o konkrétní nabídku bydlení jsou prověřeni v nejdůležitějších rejstřících, seznamech a úředních vývěskách (insolvence, exekuce, dluhy na zdravotním…). Pronajímatel si díky tomu pak o daných zájemcích dokáže udělat mnohem lepší představu – služba mu poskytne informace, na základě kterých se může lépe rozhodovat, koho do bytu vzít, respektive spíš koho určitě ne.

Služba stojí pronajímatele 199 Kč za inzerát, což je podle vyjádření tvůrců startovací cena. V rámci této varianty dostane pronajímatel vložení inzerátu, prověřování zájemců o bydlení a dodatečnou propagaci jeho nabídky. Systém je plně automatizovaný a prověrka zájemce trvá pár vteřin.

Pro čtenáře , kteří jsou pronajimateli a chtěli by službu zdarma vyzkoušet, máme speciální CzechCrunch promokód, stačí ve službě zadat „JENPROVIP“.

yCxV9Qbb5u8PH9rJY0GamQJG6rUYQn1wd4Hxf_2Kwbz4MpYBETZ2oYe2qQWhfF6EbagnF0YAp2HnX3wSaE0GiNfYJUcjIbYykZn_jowxWCvWwpc8SIGcLirm4v9yVDPYukFH_Qat-17

Funkce Credit Check která vše změní

Zdroj Czechcrunch

 

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.

Leave a Reply