Skip to main content

Podnikání na Amazonu patří mezi rostoucí oblasti podnikání a rozhodně stojí za povšimnutí. O tom se více dočetete i v ebooku 7 kroků, které vás dělí od megabyznysu.

Amazon je jeden z největších a bezpochyby technologicky nejvyspělejších prodejců na internetu. Ke svému 20letému výročí chystá Amazon zajímavou novinku, kterou by chtěl překonat jeden z aktuálně nejzajímavějších „svátků“ pro prodejce. Tím je Black Friday, nebo-li černý pátek, který po americkém vzoru začala dodržovat i česká Alza.cz.

Jen s tím rozdílem, že ceny se na černý pátek v USA pohybují na tak nízké hladině, že jdou často prodejci s marží až na úplné dno, či dokonce do mínusu. U nás je to spíše o tom, že se dočkáme nižší slevy, ale z uměle navýšené původní částky. Amazon chce tedy spustit vlastní prodejní den s názvem Prime Day, odvozený od jejich prodejního programu Prime.

Ten je dostupný kromě USA taktéž Anglii, Německu, Itálii, Francii nebo Kanadě. Proběhnout by měl poprvé již 15. července tohoto roku. Na černý pátek se pro porovnání v USA prodalo zboží online za 36,9 miliard korun.

Díky Amazon Prime, předplacené službě, která dokáže na mnoha místech doručit zboží již do několika hodin, se Amazon v posledním čtvrtletí minulého roku dostal do čistého zisku ve výši 214 milionů dolarů a tahle vlna by dál měla pokračovat. Od Amazonu je zavedení nového prodejního dnu chytrým krokem, protože i když na některých produktech značně sníží profit, stále bude mít desítky tisíc nových předplatitelů, kteří budou pravidelně nebo jednorázově platit poplatky za služby Prime ($99/rok).

Zdroj: Czechcrunch.cz

 

 

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat akce a byznys kempy Cashflow summer. Zajímám se o technologie, sdílenou ekonomiku a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.

Leave a Reply