Skip to main content

8 ALTERNATIVNÍCH PLODŮ Z NAŠEHO STROMU

  1. FYZICKÝ AKTIVA- POZEMKY A KOVY

Podle reportu J&T banky se čeští dolaroví milionáři chystají nejvíce investovat do zemědělské půdy. Je těžké se dostat k zajímavým zemědělským pozemkům do 15kč/m2. Ovšem aby se z toho stala opravdu zajímavá investice, je nutné této oblasti rozumět. Třeba vám pomůže i tento seminář. Půda je schopná dlouhodobě udržet hodnotu, stejně jako jiné fyzické kovy. Například zlato a stříbro je na dlouhodobých minimech spolu s dalšími komoditami a určitě se vyplatí je mít v portfoliu do budoucna. Vývoj těchto komodit můžete sledovat třeba na finviz.com.

  1. INVESTIČNÍ NEMOVITOSTI

Dražby, aukce a výkupy v exekucích jsou poslední dobou velmi populární. Adol monitoring a portály   dražeb využívá čím dál více lidí. Tato oblast vyžaduje velkou znalost a opatrnost, točí se kolem ní hodně překupníků. Raději se zaměřte na menší města a lokality, kde se nemovitosti pohybují v nižší cenové kategorii a je možné získat zajímavé výnosy.  Nedávno jsme organizovali velmi povedený odborný seminář s našimi partnery, jednu z přednášek si můžete pustit zde.

  1. ÚČTY A INVESTICE V ZAHRANIČÍ

Běžnými účty bez poplatků se to hemží, ale se zhodnocením na spořících účtech je to horší. Když víme, že přes 1 % lze mít na spořícím účtu i za měsíc. Ano. takové možnosti existují a mají řadu výhod, ale u nás je nenajdete. Projektů v zahraničí na budování pasivních příjmů je celá řada, jen je veřejně nešíříme. Hlavně je potřeba si dát pozor a vybírat ty dlouhodobé alternativní investice.

  1. P2P PLATFORMY

Velice rostoucí trend, který se řítí jak lavina. Můžete si půjčit bez banky a úvěru stejně tak i investovat nadbytek peněz přímo lidem. Jeden z nejznámějších portálů u nás je Loanis, nebo Benefi, kde lze zhodnotit prostředky v desítkách procent ročně. Nebo si půjčit bez zástavy a doložení příjmu na cokoli. Záleží na jaké straně stojíte.

  1. KRYPTOMĚNY

Digitální měny zažívají velký bum, celkem jich je asi 500. Nejznámější internetovou P2P platební sítí je Bitcoin, decentralizovaná měna se spousty výhodama, jako účet zdarma, rychlost převodu po celém světě a poplatky za transakci jsou 5- 50 haléřů a nelze je blokovat. Možná lépe vysvětleno v krátkém videu s Martinem Šípem, který měl zajímavou přednášku o bitcoinu a decentralizaci na Cashflow summitu. Bitcoinu je omezený počet a každých deset minut se vytěží asi 25 bitcoinů. Zajímavostí je spousta, proto možná doporučíme akce Paralelní Polis. Na bitcoinové mapě Coinmap najdete více jak 100 míst s akceptací bitcoinu.

  1. TRADING

Trading je byznys, tak jsme nazvali ebook, který by měl sdělovat informace k ziskovému tradingu. Je tu řada mentorů a materiálů, my se učíme od op traderů jako Ludvík Turek a Roman Dvořák. Hold bez peněz se na burze neobejdete, ale lepší je dát do vzdělání, než je tam utopit. Do začátku je dobré sledovat náhledy a unikátní levely od profesionálů díky službě Forex expert.

  1. ONLINE PODNIKÁNÍ

Amazon je jeden z největších a bezpochyby technologicky nejvyspělejších prodejců na internetu. O tom, co vás děli od tohoto megabyznysu, který válcuje internet se dozvíte i tedy. Pokud rádi vysedáváte u pc, zajímavý přívýdělek může být i affiliate marketing, což je provizní systém, kde pod svým unikántím odkazem profitujete z přivedených zákazníků. Pokud rádi fotíte, tak i profil na Instagramu nebo síti Pinterest stojí za zvážení, stejně tak i u Youtube videí při použití Adsense a RTB. Jak ukazuje infografika s počtem 37 tis. eshopů se řadíme mezi evropské e-commerce velmoci a online projekty se to u nás jen hemží. My zrovna rozjídíme vlastní značku hodinek Sticklery.

  1. CESTOVÁNÍ

Ideální doba na cestování, obzvlášť potěší, když chytnete levnou letenku. Jeden z nejznámějších portálů, kde se to levnými letenkami jen hemží je Cestuj levně, nebo Honzovy letenky. Ideální je sledovat obdobné portály na socálních sítích a nenechat si ujít vaši vysněnou destinaci. Pak najít to správné ubytování. Nemůžeme doporučit nic jiného než Airbnb, kde můžete cestovat po celém světě a bydlet u místnch hostitelů za super ceny. Mezitím se destinacemi se můžete dopravovat přes P2P platformu Uber.

Alternativní investice mohou být pro každého.

Rádi vás propojíme s profesionály, které vaše podnikání a investování posunou na další level. Nebo se potkáme osobně na konferenci Cashflow summit, kde téma alternativní investice je na místě.

Tomáš Zdražil

V osmnácti jsem si přečetl Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho, na to začal podnikat. V roce 2015 objevil Bitcoin a založil Investree. Chtěl jsem zpřístupnil informace veřejnosti, propojovat příležitosti a organizovat byznys eventy po světě. Baví mě vanlife, jachting, coliving a minimalismus. Pět let jsem žil na pěti kontinentech a snažím se fungovat jako globální občan, když zrovna nežiji Bali v Brně na přehradě.