Žádostí o patent, poukazuje americký gigant Apple na využití Blockchainu do budoucna. Jedná se o systém, pro vytváření a ověřování časových značek – tzv. Timestamps.
Návrh, který vydal americký úřad pro patenty a ochranné známky, popisuje sám Apple jako program, který dokáže certifikovat časové značky tak, že kombinuje aspekty Blockchainu, s nástroji pro veřejnou klíčovou infrastrukturu – tzv. PKI.
Hlavní využití je v návaznosti informací na konkrétní transakci v Blockchainu, při které se stanoví stav těchto údajů v určitém časovém okamžiku. V případě, že budou tyto informace změněny, vytvoří se další transakce s detaily změn.
Architektura více kontrol
Apple popisuje tři různé metody pro vytváření časových značek, při kterém se jeden z těchto scénářů zaměřuje na Blockchain.
Program by general blok, obsahující časovou značku. Každý následující blok bude přidán prakticky hned, jakmile těžaři ověří transakci vykonanou v řetězci. Tento systém je součástí něčeho, čemu Apple říká „Multi-check architecture“.
Při poškození některé informace, bude téměř okamžitě zjištěna nesrovnalost. A to pomocí běžícího softwaru v iPhonu, nebo jiném produktu Applu.
Výhody patentu
Apple zvažuje využití Blockchainu kvůli jeho decentralizaci. Chce tak zajistit vyšší bezpečnost nejen pro své produkty, ale samozřejmě také pro své zákazníky. Přínos používání decentralizované knihy pro uložení časových značek, je ale dvojí. Nejen, že je údaj o časové značce zachován trvale, zároveň je i síť chráněná před napadením hackerů.
Článek byl přeložen z Coindesk.com