was successfully added to your cart.

Obchodování s Bitcoin futures na CME a CBOE burzách?

Málokdo by si před rokem dokázal představit tempo, kterým se doposud rozšiřilo přijímání Bitcoinů finančními institucemi. Nyní jsme svědky dvou největších burzovních holdingových společností na světě CME a CBOE, závod kdo bude jako první, odpovídá chuť na Wall Street obchodovat s Bitcoin futures a CBOE si právě došlápla na svého rivala.

CBOE (Global Market) dnes oznámila, že její CFE (CBOE Futures Exchange), dceřiná společnost, plánuje nabízet obchodování s Bitcoin futures už od neděle 10. prosince. To je asi o týden dřív než CME, která plánuje start obchodování na 18. prosince. Pokusem jak přilákat investory k obchodování přes CME, CBOE oznámila, že obchodování bude během prosince zdarma.

Ed Tilly, předseda představenstva a generální ředitel CBOE Global Markets, řekl: „S ohledem na nebývalý zájem o Bitcoin, je důležité, poskytovat klientům obchodní nástroje, které jim pomohou vyjádřit svůj názor. Zavázali jsme se ke spravedlivosti a likviditě na trhu s Bitcoiny. Na podporu toho, budeme zpočátku nabízet XBT futures zdarma.“

Detaily produktu

CBOE Bitcoin futures se budou obchodovat na CFE pod burzovním symbolem ‚XBT‘. Novým nástrojem jsou kontrakty vypořádané v hotovosti založené na dražební ceně burzy Gemini pro bitcoin, denominované v amerických dolarech.

Společnost uvádí, že její XBT futures jsou speciálně navrženy tak, aby účastníci mohli provádět přímočaré obchodní strategie, prostřednictvím vypořádání na jednu obchodovatelnou aukční cenu.

Předtím odhalil, že bude mít několik kontraktů s několika cykly vypršení platnosti a také dalšími čtyřmi sériovými exspiracemi. Dokonce bylo navrhnuto, že by v budoucnu CBOE mohla zavést obchodování s Bitcoiny v hotovosti, a tím odliší svoji nabídku od CME.

Zdroj: překlad Reddit

Díky moc za feedback, referenci nebo tvůj názor

Autor Kateřina Hlůšková

Studuji finance a daně na VUT. Kromě cestování a sdílené ekonomiky mě zajímají nové technologie a kryptoměny.