was successfully added to your cart.

Jak směnit koruny na kryptoměny levou zadní?

Jak směnit koruny na kryptoměny

Otázek, jak safra koupit ty kryptoměny mi přišla celé řada. Tak jsem to sepsal do pár bodů. Můžete si stáhnout EBOOK: Jak na Bitcoin od Karla Fillnera, jelikož pokud nemáte tušení o co jde, nemá smysl úplně investovat do něčeho o čem nic nevíte. Ať zjistíte základy, co je kryptoměna, adresa, směnárna, peněženka, privátní klíč, hash, SEED a něco z historie. Navíc to má člověk za večer zfouklý a ještě objevíte Ameriku. Alternativa může být na úvod přednáška Karla Fillnera z letošní konference Cashflow summit 2017, kde najdete i další přednášky.

  1. Kde kryptoměny držet

Existuje mraky peněženek, kde budete Bitcoiny nebo jiné kryptoměny držet, tohle je rychlý, bezpečný a ověřený návod, který sami používáme, podle kterého to zvládne i Franta z vedlejší vesnice, který běžně využívá internet a internetové bankovnictví.

Pomineme, že jsou tu online peněženky, jako Blockchain, případně peněženky softwarové jako Mycelium( ideální do mobilu), papírové, mobilní a odlehčené. Toho je plný internet, ale pokud chcete mít kryptoměny co nejlépe zajištěny, pořiďte si hardware peněženku, která je velikosti jako flashka a budete střežit svůj poklad v pevnosti. Existuje Český Trezor, který mám já. Když pořídíte 3 kusy vyjde jeden na 100 USD, doprava trvá pár dní. Nebo kupte na Alze, která nově akceptuje i Bitcoiny. Další alternativa je Leadger, který stojí 69 EUR. Rozdíl v používání není téměř žádný.

Situace peněženky vyřešena, až vám přijde domů, tak po připojení se objeví postup na aktivaci. Prvně si tam zvolíte PIN pod kterým se budete přihlašovat. Pak si opíšete těch 24 slov ideálně na papír v balení, je to takové heslo na obnovení, kdyby jste trezor ztratili nebo si ho někdo půjčil a nevrátil. Nemusíte mít strach ale, že by se vám dostal dovnitř. Trezor akceptuje aktuálně 5 kryptoměn- Bitcoin, Ethereum(přes Myetherwallet– přihlášení přes TREZOR), Litecoin, Dash a Zcash.

        2. Jak dostat peníze na Trezor?

FIAT měnu, v našem případě ničím nekryté koruny, tam dostanete několika způsoby. Pro urychlení je nejrychlejší registrace na jedné z největších směnáren Kraken, kterou mám, nebo případně BittrexBitfinex, Coinbase. Na Krakenu můžete bez nahrání občanky denně depozitovat až 2000 USD. V třetím stavu na občanku až 25 tisíc USD denně. Registrace je hned, ale nyní docela nestíhají, takže si nejspíše počkáte. Po registraci můžete kliknout na depozit a zahraničním převodem SEPA z vaší banky poslat Eura. Do poznámky pro příjemce hlavně vložte referenční číslo. Prostředky dorazí na směnárnu většinou do dvou dnů.  Posílejte peníze jen ze svého účtu!

Nikdy nedržte peníze na směnárně, ale přepošlete si je rovnou do peněženky/ Trezoru, nemáte je tam totiž zabezpečeny. 

Kdybyste chtěli směnit kryptoměny, které na Krakenu nejsou, registrujte se na největší kryptoměnovou směnárnu Poloniex. U peněženek Myetherwallet a projektů na Ethereu, nebo Krakenu si můžete zvolit bezpečnější dvoufázové přihlášení pomocí aplikace Google Authenticator. Stáhnete ji na iOS i Android.

Kdyby pro vás tohle bylo složité, je tu o něco dražší, ale dost jednoduší alternativa. Existuje česká služba Simplecoin, kde jen vložíte svoji bitcoinovou adresu a pošlete peníze ze svého účtu. Bitcoiny si pak směníte přes Poloniex za jakoukoliv jinou měnu. Na Simplecoin také lze prodávat zpátky za koruny. Lze také možnost koupit/prodat kryptoměny oficiálně za hotovost za cenu burzy. Ovšem to mi napište email, nebo na FB o kontakt. Jinak prodej za FIAT peníze je možný zase přes Kraken, Simplecoin, nebo Bitcoinmaty po ČR.

Přehled cen a grafů veřejně obchodovaných kryptoměn najdete na Coinmarketcap. Zde vidíte středovou cenu všech burz. Různý shitcoiny jako Onecoin a podobné kraviny, které nejsou obchodovány na burze, tam nenajdete.

      3. Další tipy?

Možná si říkáte, za co první náboje nabít, tak takové informace jsou za cenu milionů v případě kryptoměn. Podle mě je zajímavé dlouhodobě držet v portofliu Ethereum, případně projekty které na něm vznikají jako Golem, Aragon, Steem, Basic attention token, nebo centralizovanou měnu Ripple, případně Litecoin, nebo anonymní Monero. Takový přehled projektů, které se chystají a odkazů na ně je na TokenMarket.

Super služba, kterou používám, abych měl přehled o svém portfoliu a aktuálních cenách je Cryptocompare, kde si jen zapíšete ceny a měny, které aktuálně držíte. Nebo mobilní aplikace Blockfolio.

No když už víte, kde nakoupit, tak teď jen záleží na informacích, které získáte. Protože, kdo je nemá, ten tu o hodně přichází. Až za dva roky se uvidí, jak to každý dobře rozložil. Určitě sledujte kanál Paralelní Polis a jestli vás zajímá více informací nejen o kryptoměnách, tak určitě sledujte Karla Fillnera a nebo mi rovnou napište. Své portfolio a detailní informace, ale nesdílím každému zdarma.

Díky moc za feedback, referenci nebo tvůj názor

Autor Tomáš Zdražil

Jsem majitel Investree, organizátor Cashflow summit a rád nomádím po coworkingových centrech. Fandím kryptoměnám a sdílené ekonomice.